Bitcoin (BTC) Milyonerlerinin Sayısı Artıyor!

İlayda Peker

Şubat ayının sonundan bu yana yani Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana, on-chain veri analiz platformu Santiment’e göre, Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısı artıyor.

Bitcoin Milyonerleri Artıyor

Veriler ayrıca 1,629’dan fazla BTC balina adresinin şu anda milyoner statüsünde olduğunu ortaya koydu. Bu cüzdanlardan bazıları ilk kez bu statüye ulaşırken, diğerleri milyoner statülerini geri kazandı.

Başka bir Santiment verisi, altcoinlerin çoğunluğunun son yedi günde %10 ve son 30 günde %20 düştüğünü ortaya koydu. Bununla birlikte ilk 100 dijital varlığın bazıları Çarşamba günü kazanç elde etti ve hatta bazıları çift haneli kazançlar elde etti. Bu durum kripto pazarındaki mevcut olaylar göz önüne alındığında nadir görülen bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları

38.000 dolarlık fiyatın altına geriledikten sonra lider kripto para birimi Çarşamba günü yükselişe geçti ve bugün de yükseliş hamleleri ile ilerliyor. Analistlere göre önde gelen kripto para birimi iki ayın ardından ilk kez yükseliş sinyalleri veriyor olabilir.

Yakın tarihli bir gizli araştırma verisi, BTC’nin borsalardaki arzının kademeli olarak azaldığını ve en son 2018’de görülen seviyelere ulaştığını belirtti. Dolayısıyla bu durum devam ederken BTC fiyatında daha yüksek seviyelerin görülebileceği ifade ediliyor.

Ancak bunun yanında Korku ve açgözlülük endeksi hafifçe 24 puana yükselirken, aşırı korku bölgesinde kalmaya devam ediyor. Coinmarketcap verileri ise tüm kripto pazarının bir gecede %1,65 kazandığını ve şu anda 1,81 trilyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor. Bitcoin dominance endeksi %0.3 arttı ve şu anda %41,6 seviyesinde bulunuyor.

Dolayısıyla piyasada şu anda yukarı yönlü sinyaller alınıyor. Ancak yine de yatırımcıların her zaman olduğu gibi herhangi bir düşüşe de hazırlıklı olmasında fayda var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Artış Sinyalleri: Grafikler Ne Diyor?

Sonraki Haber

Konut Kiralama İşlemlerinde DOGE ve SHIB Dönemi!

İlgili Haberler