Bitcoin (BTC) Konsolidasyonu Hangi Yönde Kıracak?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 60.000 dolar üzerinde konsolide oluyor ancak fiyat bir süredir sıkışıyor gibi görünüyor. Yine de fiyatın 60.000 dolar üzerinde kalmış olması analistler tarafından çok önemli bir hareket olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin fiyatı 61.600 dolar bandında seyrediyor. Bitcoin’in son birkaç gündür de 60.500 dolar ile 63.500 dolar arasında sıkıştığı görülüyor. dolayısıyla şu anda 60.000 dolar güçlü bir destek olarak kalırken 63.500 dolar da bir direnç olarak işlem görüyor.

Bitcoin Olası Düşüş Senaryosu

Eğer lider kripto para birimi Bitcoin 60.000 dolarlık önemli desteği kaybederse ilk destek 58.000 dolar seviyesi olacak. 58.000 doların altında bir sonraki destek ise 55.000 dolar seviyesi. Ancak eğer düşüş devam ederse 53.500 dolara kadar bir geri çekilme görülebilir.

Ancak uzman isimler Bitcoin’de böyle bir düşüş beklemediklerini dile getiriyor. Hatta birçok analist şu anda yaşanan konsolidasyon döneminin yukarı yönlü kırılma ihtimalinin, aşağı yönlü kırılma ihtimalinden çok daha olası olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Olası Yükseliş Senaryosu

Eğer kripto para piyasasını yakından takip ediyorsanız analistlerin birçoğunun Kasım ve Aralık aylarında yükseliş bekledikleri yönündeki görüşlerine denk gelmişsinizdir. Eğer BTC konsolidasyonu yukarı yönlü kırarsa ve 63.500 dolarlık direnci arkasında bırakırsa bir sonraki ilk güçlü diren ATH noktası olan 66.900 dolar bandı olabilir.

Bu noktadan sonra ise yeni kırılacak rekor ile bir sonraki direnç 72.000 dolar haline gelebilir. 72.000 dolar üzerinde is 75.000 doların direnç olabileceği düşünülüyor.

Şu anda kripto para piyasasında hem düşüş hem yükseliş olası görünüyor, her zaman olduğu gibi. Bu sebeple yatırımcıların risk kontrolü içinde işlemlerine devam etmeleri büyük önem taşıyor.Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Düşerken Diğer Meme Coin’ler Yükseliyor

Sonraki Haber

Enjin’den Metaverse Adına Önemli Adım!

İlgili Haberler