Bitcoin (BTC) Kafaları Karıştırmaya Devam Ediyor!

İlayda Peker

Son günlerde sergilenen fiyat hareketlerine bakıldığında Bitcoin’in (BTC) 11.000 dolar ile 11.200 aralığındaki direnç seviyelerini kırma yönünde hamleler yaptığı görülüyor. Ancak 11.389 dolar bandında güçlü direnç olduğu ve yatırımcıların bu seviye öncesinde çok fazla heyecanlanmaması gerektiği ifade ediliyor.

Yatırımcılar Ne Bekliyor?

Şu anda Crypto Fear & Greed Index, kripto yatırımcılarının piyasanın mevcut durumu hakkında tarafsız kaldıklarını ortaya koyuyor. Göstergenin doğruluğunu ölçmek her ne kadar da zor olsa da aslında fiyatın 9.900 ile 11.200 dolar aralığında sıkışıp kalması bu durumun bir nevi kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Öte yandan lider kripto para birimi 18 Eylül’den bu yana aynı aralıkta hareket ediyor ve bu durum devam ederse önümüzdeki günlerde yatırımcıların belirleyici bir fiyat hareketi beklemeye başlayacağı düşünülüyor. Bunların yanında yatırımcıların 9.950 dolar ile 9.200 dolar arasında yani 10.000 dolar altında satın alma emirlerinin olduğu görülüyor. Dolayısıyla analistler hareketin aşağı yönlü olması durumunda bile bu seviyelerde satın alma baskısı ile dengeleneceğini düşünüyor.

Ancak tüm bunların yanında her ne kadar piyasanın hangi yöne gideceği ile ilgili net bir görüş birliği sağlanmamış olsa da artık hem analistler hem yatırımcılar BTC’nin artışa geçtiğini ve boğa koşusunun başlayacağını düşünüyor gibi görünüyor.

DeFi Token’ları Düşüşte

Bitcoin her ne kadar konsolide durumda olsa da geçtiğimiz aylarda rekorlar kıran DeFi token’larının düşüşe geçtiği görülüyor. CoinGecko verilerine göre ilk 100 DeFi token’ından 45’inin düşüş grafiği çizdiği ifade ediliyor.

Yearn.finance (YFI), Aave (LEND) ve Chainlink (LINK) gibi en iyi DeFi token’larında bile keskin düzeltmeler yaşanıyor. Bazı analistler, DeFi protokollerine yatırılan kar ve fonların sürekli olarak Bitcoin‘e geri döndüğünü ancak verilerin henüz bu anlatıyı desteklemediğini öne sürüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kemerlerinizi Bağlayın: “Bitcoin (BTC) Son Çeyrekte Artışa Geçiyor”

Sonraki Haber

Mali Suçlardan Bankalara Uyarı: Kripto Paralar Risk Teşkil Ediyor!

İlgili Haberler