Bitcoin (BTC) İçin Tahminler Neler?

Fatih Uçar

Bitcoin yukarı mı aşağı mı gidiyor? Her analistin kendi cevabı vardır ve yatırımcı hissiyatı karıştıkça Bitcoin fiyatı da dalgalanıyor. Savaşa, pandemiye, enflasyona ve daha birçok sebebe bağlı olarak piyasalardaki volatilite artıyor. Peki kırılma noktası artık gelmedi mi? Bitcoin boğaları pes edecek mi?

Bitcoin (BTC)

Piyasalar son derece gergin ve geçen gün 25.000’den fazla BTC‘nin borsalardan çekilmesi gerçeğini göz ardı etmemek gerekiyor. Peki bu çıkışlardan hangi grup yatırımcılar sorumlu? Balinaları işaret etmek isteyebilirsiniz, ancak Santiment verileri, son birkaç gün içinde 100.000 doların üzerindeki balina işlemlerinde önemli bir artış görmediğini ortaya koydu. Bu durumda, çıkışların arkasında daha küçük alıcılar olabilir.

Bu notta, duyarlılık seviyelerinin bir ralli başlatmak için yeterince düşük olup olmadığını veya yatırımcıların tehlikeli bir şekilde coşkulu olup olmadığını görmek önemlidir. Santiment verileri, Bitcoin 40 bin doların biraz üzerinde olmasına rağmen, ağırlıklı duyarlılığın negatif bölgede (-2.437’de) kaldığını ortaya koydu. Devam ederse, bu gelecekteki bir ralliyi de hızlandırabilir.

Kripto Paralarda Beklentiler Neler?

Glassnode tarafından yapılan bir analiz, buna ek olarak yeni destek seviyelerinin oluştuğunu ortaya koydu. Raporda şunlar yazıldı.

“Bitcoin‘in zincir içi ölçümleri ve trade yapısı, 39 bin ila 40 bin dolar arasında yeni bir destek seviyesi anlamına geliyor gibi görünüyor… Ancak geleneksel risk altındaki varlıklarla korelasyon yüksek kaldığından, yine de dikkatli olunması önerilir”.

Uzmanlar, oligarkların veya ultra zengin kişilerin yaptırımlardan kaçınmak için kriptoyu benimseyip benimsemediğini anlamak için Rusya’daki kripto hareketliliğini halen takip ediyor.

Chainalysis, kendi adına kripto para piyasasının likiditesini analiz etti ve kriptonun yaptırımları ihlal etmek için kullanılması durumunda bunların muhtemelen küçük miktarlar olacağı sonucuna vardı. Analitik firmasının raporu, şu anda piyasa likiditesinin Rus unsurlarının büyük ölçekli yaptırım ihlallerini destekleyemeyeceğini iddia etti.

Bitcoin (BTC) yazı hazırlandığı sırada 40.370 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. En büyük altcoin akşamüzeri 40.000 doların altından hızla 40.800 dolar seviyesine yükseldi. Burada kalıcı olamadı ve yukarıda belirttiğimiz bölgeye kadar gevşedi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple (XRP) CEO’su: “Dava Beklediğimden İyi Gidiyor”

Sonraki Haber

Dogecoin Fiyat Analizi: DOGE’de Güncel Durum

İlgili Haberler