Bitcoin (BTC) İçin Sinyaller Ne Diyor?

İlayda Peker

Analitik firması Santiment, önde gelen dijital varlık Bitcoin‘in (BTC), keskin bir kripto piyasası gerilemesinin ortasında hızlı bir oranda borsa platformlarına taşındığını söylüyor. Santiment, fiyatlar bu hafta düşerken kripto para borsa ağlarına yaklaşık 40.620 BTC taşındığını belirtti.

Borsalara Bitcoin Akıyor

Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 31.000 dolar sınırında işlem görürken, taşınan toplam tutar şu anda şaşırtıcı bir şekilde 1,27 milyar dolar değerinde.

Piyasa istihbarat firması bu durumun, Aralık 2019’dan bu yana borsa platformlarına piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının net girişindeki en büyük artışı işaret ettiğini ifade ediyor.

Öte yandan Santiment tarafından yayınlanan 2021 tarihli bir araştırmaya göre, borsa girişlerindeki büyük artışlar, kripto varlıkları için ortalama %5’lik bir fiyat düşüşüne yol açma eğiliminde.

Bunun yanında kripto analiz firması IntoTheBlock, Bitcoin’in son yedi gün içinde toplam 13.13 milyar dolarlık borsa çıkışına tanık olduğunu, buna karşılık 12.38 milyar dolarlık girişe tanık olduğunu bildirdi.

Bununla birlikte, Santiment’e göre, hem kendisi hem de önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) “tarihi satın alma bölgesinde” bulunduğundan, Bitcoin’de tüm göstergeler düşüş sinyali vermiyor.

Santiment konuyla ilgili olarak, “Bitcoin’in ortalama karlılık seviyeleri Ocak ayının sonundan bu yana en olumsuz ve Ethereum’un en son Mart başında bu kadar düşüktü. Her ikisi de fiyatların son derece yüksek bir sıçrama olasılığı gördüğü tarihi alım bölgesine girmeye çok yakın.” sözlerini kullandı.

Piyasa Beklentileri

Şu anda piyasada genel bir belirsizlik hakim ve piyasa üçe bölünmüş durumda: Belirsizlik olduğu için hiçbir işlem yapılmaması gerektiğini düşünenler, bu fiyatları alım fırsatı olarak görenler ve daha büyük düşüşler bekleyenler.

Bu noktada yatırımcıların da aslında belirsizlik olduğu için ya çok temkinli işlem yapmasında ya da şimdilik sadece piyasa takibi yapmasında fayda var.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yenilenebilir Enerji Santralleri: 21. Yüzyılın Yeni Altın Madenleri

Sonraki Haber

Coinbase’den Endişe Veren Haberler: Hisseler Neden Düştü?

İlgili Haberler