Bitcoin (BTC) Bu Göstergelerde Ethereum’un (ETH) Gerisinde Kalıyor!

İlayda Peker

Ağ ücretlerinde üretilen para miktarı genellikle bu ağın kullanımının önemli bir göstergesi olarak kabul ediliyor ve elde edilen son verilere göre Bitcoin diğer blok zincirlerinin gerisinde kalıyor gibi görünüyor.

Ağ Ücretleri, Kullanım ve Talep

Ağ ücretleri, bir sistemdeki kullanım ve talebin bir ölçüsü olarak kullanılabilir ve Bitcoin bu metrik açısından alt sıralarda kalıyor gibi görünüyor.

16 Ağustos’ta Yearn Finance geliştiricisi “banteg” tarafından paylaşıldığı üzere BTC, ağ kullanımından kaynaklanan günlük ücretler açısından yedinci sıraya düştü. Geliştirici, CryptoFees’te yer alan blok zincirlerin ve ağların listesini gösteren bir ekran görüntüsünü Twitter üzerinden paylaşarak, Bitcoin’in gerçek kullanım durumlarında ilk sırada yer alan kripto paraların 56 kat altında kaldığını ifade ediyor.

Ethereum Çok Önde

Bitcoin, CryptoFees’e göre oluşturulan 515.789 dolar ile 15 Ağustos için günlük ücretler açısından altıncı sırada yer alıyor. Bu noktada aynı dönemde üretilen 19.85 milyon dolarlık ücretle liderin Ethereum olduğu görülüyor. BTC ücretleri, Ethereum‘un o gün için ürettiğinin sadece %2,5’i kadardı.

Uniswap DeFi borsası o gün için 2,49 milyon dolarlık günlük ücretle ikinci sırada yer aldı ve Binance Smart Chain üçüncü sırada yer aldı ve 2,18 milyon dolar kazandı. DeFi borç verme protokolü Compound’un bile, günlük ücretler açısından Bitcoin’i geride bıraktığı görülüyor.

Öte yandan ücretlerin, ağ başarısının iyi bir ölçüsü olup olmadığı sorulduğunda geliştirici şu yanıtı verdi:

Çılgınca ücretler ödemeye istekli insanlar, en iyi serbest piyasa karşılaştırması gibi geliyor. Bu, Ethereum’da muazzam bir değer buldukları anlamına geliyor.

Bunlara ek olarak ortalama işlem ücretleri ETH için bu ay şimdiye kadar %160’dan fazla arttı ve Ağustos başındaki yaklaşık 8 dolarlık fiyattan 16 Ağustos’ta üç ayın en yüksek seviyesi olan 21 dolara yükseldi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bir Büyük Kurumdan Daha El Salvador’a Bitcoin (BTC) Eleştirisi!

Sonraki Haber

Fidelity, Kripto Paralar Konusunda Önemli Hedeflere Sahip!

İlgili Haberler