Bitcoin (BTC) İçin Müjdeli Haber Fon Yöneticisinden Geldi

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 2 ayda neredeyse tarihinin en kötü dönemlerinden birisini geçirdi ve hala tam olarak bunu atlatıp atlatmadığı bilinmiyor. İlk başta Eylül ayında ABD borsaları ile beraber yaşanan düşüş, bunun devamına ise KuCoin kripto para borsasının hacklenmesi piyasaları olumsuz etkieldi.

KuCoin hacklenmesinin etkileri geçmeye başlamışken BitMEX kripto para borsasına dava açılması, CEO’nun istifa etmesi ve son olarak da OKEx kripto para borsasının kurucusunun tutuklandığı iddiası her şeyi değiştirdi. Bitcoin fiyatı ise daha önceki yıllarda böyle bir durum yaşansa binlerce dolar değer kaybedecekken, şu an için tam olarak yerinde saydı ve düşüşe direndi.

Bitcoin 15-20 Kat Artabilir

BTC fiyatının bu direnişi de ünlü fon yöneticisi Anthony Pompliano’nun önemli bir tahminde bulunmasına yol açtı. Pompliano, kendi portföyünün %50’sinin Bitcoin yatırımı olduğunu belirtikten sonra lider kripto para biriminin önümüzdeki 15 ay içerisinde 15 ile 20 kat artabileceğini düşündüğünü belirtti.

Bu da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 15 ay içerisinde 226.000 dolarlık birim fiyata sahip bir lider kripto para birimi anlamına geliyor. Pompliano bu yükselişin temel sebebinin kurumsal yatırımcılar ve BTC‘ye olan talep olacağını düşünüyor. Gerçekten de son aylarda önce MicroStrategy sonra Square gibi dev firmalar yüklü BTC alımları yaptıklarını açıkladı.

BTC’nin günden güne güçlenmesi kesinlikle uzun vadede böyle bir fiyat artışını mümkün kılabilir.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase Önümüzdeki Günlerde Bu Token’ları Listeleyebilir!

Sonraki Haber

1,7 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Kararı Yine Ertelendi!

İlgili Haberler