Bitcoin Adına İyi Şeyler Oluyor: BTC Günden Güne Güçleniyor

İlayda Peker

Arcane Research’ten elde edilen veriler, Bakkt Bitcoin borsasının 20 Eylül’den 20 Ekim’e kadar çok iyi bir ay daha yaşadığını gösteriyor. Bu durum son aylarda halka açık şirketlerden Bitcoin (BTC) için kurumsal talepte gözle görülür bir artışı takip ediyor.

Bakkt’ın Büyüme Performansı

Dijital varlık ödeme platformu ve türev borsası olan Bakkt, ABD’deki kurumsal yatırımcılar için özel olarak tasarlandı ve New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange tarafından işletiliyor.

Bitcoin sözleşmelerini fiziksel olarak sunan Bakkt Bitcoin vadeli işlemler piyasasının hacmi arttığında, genellikle dijital varlıklar için kurumsal ilgide büyüme olduğu anlaşılıyor. Ekim ayında çoklu borsalarda vadeli işlem hacimlerindeki önemli bir artış olduğu görülüyor. Dolayısıyla kurumsal ilginin arttığı düşünülüyor.

Öte yandan Arcane Research’teki analistlere göre, Bakkt‘ta Ekim ayında 400 BTC sözleşmesinin süresi dolacak. Aydan aya veriler ise Eylül ayına göre %14’lük bir büyüme olduğunu gösteriyor.

Bunlara ek olarak Bakkt’ın hacmi ve açık pozisyonları, LMAX Digital ve CME‘nin yanı sıra kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılan üç platformdan biri olduğu için kurumsal etkinliği ölçmede önemli olarak nitelendiriliyor. Bu nedenle Arcane Research, Bakkt’teki vadeli sözleşmelerdeki önemli artışın kurumsal talebi artırdığını ifade ediyor.

Ayrıca Bakkt’teki yüksek alım satım faaliyetinin yanı sıra LMAX Digital ve CME de sürekli olarak büyük talep görüyor. Skew’den elde edilen veriler, LMAX Digital’in hacim olarak küresel piyasadaki en büyük spot borsa olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Kurumsal Talep

Özellikle Square ve MicroStrategy’nin son zamanlarda yaptığı yüksek profilli yatırımlarından sonra kurumlardan Bitcoin’e güçlü talep geldiği anlaşılıyor. Kripto para birimi piyasasındaki endüstri yöneticileri ve yüksek net değere sahip yatırımcılar, Bitcoin’in kurumsal ilgisinin artması eğiliminin devam etmesini bekliyor.

Örneğin; milyarder Bitcoin (BTC) yatırımcısı ve Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Bitcoin‘in giderek kurumsal bir hazine varlığına dönüştüğünü ifade ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) 2025’e Kadar 1 Milyon Dolar Olacak!

Sonraki Haber

OKEx’in Bu Adımı Büyük Endişeye Sebep Oldu

İlgili Haberler