Lider Bitcoin (BTC) Geriledi, Piyasa Kırmızıya Büründü: İşte Son Görünüm

Mert Bahçe

Kripto para piyasası, liderin gerilemesi ile kırmızıya büründü. Lider kripto para birimi Bitcoin 44.000 dolarlık fiyat bandına gerilerken popüler altcoin Cardano, uzun zamandır beklenen hard fork’un ardından %12’lik düşüş kaydetti.

Bitcoin Kritik Bölgeye Geriledi

Lider kripto para Bitcoin (BTC), 46.000 dolarlık girişimlerinde reddedilmesinin ardından yükselme arayışındaki seyrini sürdürüyor. Son günlere damga vuran Solana ve Terra dahil olmak üzere birçok altcoin’de kan banyosu devam ediyor. BTC, 53.000 dolarlık seviyeye dokunmasının akabinde kısa sürede 43.000 dolara kadar gerilemişti. Konsolidasyon aşamasına girişin yapan lider, 45.000 dolar ila 46.000 dolar arasındaki fiyat bandında seyrini sürdürüyor.

Ancak 45.000 dolarlık seviyenin kaybedilmesi ile rotanın yönü aşağı yöne çizildi. Mevcut durumda Bitcoin fiyatı, 44.000 dolarlık seviyenin üzerinde kalmayı başarırken piyasa değeri 840 milyar dolara kadar çekildi. Bitcoin’in piyasay hakimiyeti yaşanan sıcak saatlerde %41.5’e yükseldi.

Altcoin’ler Kırmızıya Büründü

Kripto para birimleri, liderin gerilemesi ile büyük bir mücadelenin eşiğinde kaldı. En büyük altcoin Ethereum bir günde %5’in üzerinde düşerken fiyat 3.200 dolarlık fiyat bandına geriledi. Ethereum’un yaklaşık on gün önce 4.000 dolar sınırına işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Cardano, uzun zamandır beklenen Alonz Hard Fork’un ardından düşüş trendine girdi. ADA %8’lik geri çekilmeyle 2.40 dolara düştü. Binance Coin (BNB) 400 doların altına sarkarken Ripple (XRP) 1 dolar sınırına yaklaştı.

Dogecoin, Litecoin, Bitcoin Cash ve Chainlink son 24 saatte kan kaybeden kripto paralar arasında yer aldı. Son zamanların en iyi performans gösteren en iyi iki oyuncusu Solana ve Terra çift haneli değer kaybı yaşadı. Polkadot (DOT), markette pozitif kalmayı başaran nadir altcoin’lerden biri olmayı bildi.

Kripto para piyasasının değer bir günde 110 milyar doları silerek 2 trilyon dolar sınırına dayandı.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tüm Piyasada Düşüş Varken İlk 10’da Sadece Polkadot Yükseldi

Sonraki Haber

Hindistan’dan Önemli Açıklama: Kripto Vergileri Mi Geliyor?

İlgili Haberler