Bitcoin (BTC) Fiyatında Kritik Yükseliş: 40.000 Dolar Sınırı Aşılacak mı?

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) fiyatı 20 Ekim’de 30.000 doları aştı ve hatalı haberlerden dolayı yaşanan tasfiyelerin yarattığı kayıpları telafi etti. Kripto para piyasaları, Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı spot Bitcoin ETF başvurusu da dahil olmak üzere birçok yükseliş makro olayına yanıt verdi. 10 Ekim’den beri sürekli olarak artan Bitcoin hakimiyeti (BTC.D), yatırımcıların fonları altcoinlere kaydırmak yerine Bitcoin’de kalmasına yol açabilir.

Bu eğilim, BTC’nin ‘güvenli liman’ statüsünün, fiyat yükselişini hızlandırabileceğini gösterebilir. Bitcoin’in kripto pazar payı 7 Ekim’de patlak veren kriz sırasında %51’di. İki hafta boyunca artan gerilimlerin ardından Bitcoin daha fazla zemin kazandı ve BTC.D 20 Ekim’de %52,71’e yükseldi.

Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesinden sonra benzer bir durum gözlemlendi. Bitcoin’in kripto pazarındaki hakimiyeti iki hafta içinde %44’ten %48’e sıçradı. Kripto para yatırımcıları, Bitcoin’in güvenli liman statüsüne yönelerek BTC fiyatını 10 Mart ile 10 Nisan 2022 arasında %51 oranında 20.200 dolardan 30.400 dolara yükseltti.

Mevcut Bitcoin fiyatı yükselişi ve BTC.D eğilimleri, Rusya-Ukrayna savaşını takip eden olaylara benzer bir durumu işaret ediyor. Tarih tekerrür ederse, yüzde 50’lik bir yükseliş daha önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatını 40.000 doların çok üzerine çıkarabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Boğa Piyasası Yolunda İlerlerken Dogecoin’de Belirsizlik Sürüyor

Sonraki Haber

Worldcoin Büyük Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

İlgili Haberler