Somnium Space Cubes Nedir?

Somnium Space Nedir

Merhaba sevgili okurlar. Somnium Space projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “Somnium Space Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Somnium Space Nedir?

Somnium Space, Blockchain üzerine inşa edilmiş açık, sosyal ve kalıcı bir Sanal Gerçeklik (VR) platformudur.

Amaç ve Özellikler

Proje yeni nesil iletişim, e-ticaret, eğlence ve yaşanacak/vakit geçirilecek bir yer için yeni bir ekosistem inşa etmenin peşinde.

Somnium Space; herkesin arazi satın alabileceği, çeşitli nesneler inşa edebileceği, avatarlar ve kodlar kullanabileceği, deneyimlerinden kolayca para kazanabileceği ve kendilerini tamamen alternatif bir gerçeğe sokabileceği blockchain teknolojisi ile güçlendirilmiş bir dünya.

Kulaklıklar, temas hissi veren kıyafetler, parmak ve göz izleme araçları ve çeşitli VR hareket platformları ile evinizin rahatlığında ücretsiz bir yürüyüşe çıkmanız mümkün. Eksik olan nihai ve nihai varış noktasıdır.

Somnium, bilinmeyenleri deneyimleyebileceğiniz, imkansızı gerçekleştirebileceğiniz, tanışabileceğiniz, çalışabileceğiniz ve bir evrende binlerce km uzakta bulunan insanlarla eğlenebileceğiniz bir yer.

Binlerce insanın aynı anda keşfedebileceği yeni ve heyecan verici olanaklarla dolu bir ortam.

Akıllı telefon uygulamalarından masaüstü VR’ye platformlar arası bir dünya olarak inşa edilen Somnium Space, kullanıcılar tarafından şekillendirilen, sürekli genişleyen, kesintisiz bir dünyayı oluşturmuş.

Bu VR dünyası Blockchain’in sunduğu ekosistemle birleştiğinde gerçek bir metaverse (gerçeğe yakın sanal dünya) deneyimine doğru bir sonraki adım atılmış olacak.

Felsefe

Ekip işin teknoloji ve ticari boyutunun yanı sıra bir felsefesi olduğuna da inanmış.

Kendilerine insanlığın 5, 10 hatta 100, 200 yıl sonra nerede olacağını ve VR ile Blockchain’in bir tür olarak insanlığı nasıl değiştireceğini soruyorlar.

Tokenizasyon

Somnium Oyun İçi Varlıkları’nı ve Arazi Parselleri’ni token’laştırarak kullanıcılara parsellerin ve tüm oyun içi öğelerin veritabanına sahip olma gücü veriyor. Yani şirket ile kullanıcıların sahip oldukları varlıklar ayrışıyor ve Somnium sonsuza dek bunlarla ilgili hak iddia edemiyor. Bu çok enteresan.

Tokenizasyonun üç unsuru mevcut

  1. Sanal arazilerin token’laştırılması
  2. Deneyimlerin ve dijital varlıkların token’laştırılması
  3. Merkeziyetsiz pazaryeri

Kullanıcılar şunları yapabilir:

  • Kendi kreasyonlarını oluşturup para kazanma
  • Eşyalarını -üstte belirttiğim- pazaryerinde satmak
  • Kendi topraklarını yaratma, inşa etme ve para kazanma

CUBE

Somnium CUBE, Ethereum blockchain’ine dayalı bir ERC20 token’ı ve projenin oyun içi para birimi. CUBE oyuncular arasındaki para transferlerini mümkün olduğunca kolaylaştıracak.

CUBE/ETH paritesi şu an Coinpark borsasında mevcut.

Toplam arz 100 milyon, bunun 60 milyonu satılacak, 40 milyonu oyun içi ödül, rezerv ve takım için saklanacak.

Proje dün (24 Mart 2020) Matic Network ile partnerlik gerçekleştirdi. Detaylar burada.

Takım

İki danışanla birlikte ekip toplam 10 kişi. Sitede takıma ilişkin bir bölüm göremedim. Whitepaper‘da yer alan bilgi ise aşağıdaki görsel:

***

Twitter’a giriş tarihleri Ağustos 2017. Takipçi sayıları 3261. Telegram’da bu sayı 1293.

Somnium Space Cubes Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda CUBE kısaltmasıyla işlem gören Somnium Space Cubes’e, Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

8.000 Doların Üzeri Ne Zaman Görülecek?

Sonraki Haber

XRP’nin Yüzde 20 Artabileceğini Gösteren Nedenler

İlgili Haberler