Bitcoin (BTC) Fiyatında Bundan Sonra Önemli Seviyeler Nereler?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı 53.000 dolar bölgesini geçemedi ve büyük bir düşüş başlattı. BTC, 52.000 dolarlık kilit destek bölgesini ve dolayısıyla 100 saatlik basit hareketli ortalamayı da kırmış oldu. Düşüş gözle görülür bir geri çekilmeye sebep olurken fiyat 43.000 dolarlık önemli destekten geri döndü.

Bitcoin Fiyatı

BTC bir toparlanma ile birlikte 45.000 dolar üzerine kendisini atsa da analistler 42.000 doların test edilebileceğini düşünüyor. Ancak eğer BTC konsolide olursa bir sonraki direncin 47.500 dolarda olacağı düşünülüyor. Buna ek olarak analistler günlük kapanışın 43.600 dolar altında olmaması gerektiğini ifade ediyor.

Eğer 43.600 dolar altında bir kapanış olursa BTC daha alt seviyeler doğru gerileyebilir. Bununla birlikte düşüşün durması 48.500 dolarlık kilit direncin test edilmesini sağlayabilir. 48.500 dolar üzerinde ise 50.000 dolarlık psikolojik seviye bir başka güçlü direnç olarak karşımıza çıkabilir.

Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

Bitcoin fiyatındaki bu geri çekilme aslında bekleniyordu. Ancak analistler düzeltmenin ilerleyen günlerde olmasını bekliyordu. Bu noktada ABD Başkanı Joe Biden’ın açıklamalarının etkili olmuş olabileceği düşünülüyor.

Elde edilen bilgilere göre Biden, Perşembe günü delta varyantı ile ilgili açıklamalar yapacak. Bu haberin duyulması ile birlikte Bitcoin’de yaşanan geri çekilmelere benzer şekilde altın ve emtia fiyatlarında da düşüşler yaşandı.

Bunlara ek olarak SEC’in Lend ürünü sebebiyle kripto para borsası Coinbase’e dava açabileceğinin ortaya çıkması da toparlanma hareketini bir süre engelleyebilir. Coinbase bu noktada görüşmelerin devam edeceğini dile getirdi. Dolayısıyla şu an için açılmış bir dava söz konusu değil.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC Coinbase’e Dava Açabilir! CEO Haksız Muamele Olduğunu Düşünüyor!

Sonraki Haber

El Salvadorlu İşletmecilerin Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmesi Zorunlu Mu?

İlgili Haberler