Fundstrat Stratejistleri Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentilerini Açıkladı

Mert Bahçe

Fundstrat stratejistlerine göre lider kripto para birimi Bitcoin‘in bir sonraki hedefi 90.000 dolar seviyeleri olabilir. Bloomberg, Fundstrat stratejistleri, lider Bitcoin’in 65.000 dolar barajını aşması ile fiyat beklentilerini kamuoyuyla paylaştı.

Bitcoin Beklentileri

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, yaklaşık 48 saat önce 66.930 dolar seviyesine tırmanarak ATH kaydetti. BTC, 63.000 dolarlık fiyat bandında seyrini sürdürürken uzmanlar fiyat hareketi beklentilerini açıkladı.

Fundstart stratejistleri, 65.000 dolarlık barajın aşılmanın ardından bir sonraki hedefin 72.500 dolar, daha sonrasında ise 89.000 dolarlık test olacağını belirtti. Bitcoin rallisi, ABD SEC’in Bitcoin ETF’ini onaylamasının akabinde hızlandı. ProShares Bitcoin ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işleme açıldı ve günlerdir rekor kırıyor.

Bunun yanı sıra borsalardaki Bitcoin miktarı her geçen gün azalıyor. BTC sahiplerinin yaklaşık olarak %90’ının kâr durumunda olmasına rağmen baskın bir satış hareketi kaydedilmedi. Balinalar, Bitcoin satın almaya devam ediyor ve uzun vadeli hedefler için varlıklarını borsalardan soğuk cüzdanlara taşıyor.

Uzman Görüşleri

Bugün erken saatlerde Bloomberg TV’ye konuşan BitMEX’in Başkanı Alexander Hoptneri Bitcoin’in 2021 yılı sonunda 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Liderin yükselişi ve kripto para piyasasının benimsenme oranlarının artması ile coşku seviyeleri arttı.

Heyecanlı ortam, geçtiğimiz gün en büyük altcoin Ethereum’a tüm zamanların en yüksek seviyesini getirdi. ETH, 4.370 dolar ile yeni bir ATH kaydetti. Bunun yanı sıra kripto para piyasasının değer 2.6 trilyon dolara yükselerek tarihi bir rekora imza attı.

İşlem hacminin bu kadar arttığı ve hype’ın yakalandığı bir ortamda kripto paralar önemli yükselişler kaydetti. Ancak BTC gün içerisinde 62.000 dolara geriledi ve altcoin’ler nefes alma aşamasına girdi. Yükselişin devamı adına önemli olarak görülen bu aşamalar mevcut ortamda kendini ön plana çıkarıyor.Total
53
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC ve ETH’da Hedef Seviyeler: Bitcoin ve Ethereum Düşüşleri Korkutmalı Mı? 

Sonraki Haber

Binance US’teki Hata Bitcoin’i 8.200 Dolara Düşürdü Ama Karlı Çıkanlar da Var!

İlgili Haberler