Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseliyor! BTC 60.000 Dolar Yolunda Mı ?

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftaya yeşil bir başlangıç yaparak 50.000 dolar fiyatının üzerine çıktı. Bitcoin ile beraber tüm kripto para piyasası yukarı yönlü hareket etti. Bitcoin 60.000 dolar yolunda mı ilerliyor ?

Bitcoin (BTC) Önemli Bir Seviyeye Ulaştı, Sıradaki Hedef Ne ?

Bitcoin (BTC) önemli derecede fiyat düzeltmesi görmeden önce 58.200 dolar seviyesiyle ATH yaptı. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin akabinde fiyat düzeltmesi yaşanarak BTC 43.000 dolar olan güçlü bir destek seviyesine çekildi. Bitcoin (BTC), önemli direnç seviyesi 52.000 dolar engelini aşarak büyük bir yükseliş trendine girdi. Uzman analistlerin teorisine göre bu kırılma, önceki ATH yolculuğu benzeri bir yol haritası çiziyor. Eğer boğa hakimiyeti yüksek işlem hacimleriyle desteklenirse Bitcoin (BTC) 60.000 dolar psikolojik barajını kırma sinyalleri gösterebilir.

Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin, 54.500 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin’in güncel piyasa değeri 1 trilyon doların üzerindeyken BTC piyasa dominansı %60,4 seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoin Fiyatı Düşebilir Mi ?

Teorik olarak her şey mümkün olabilir. Ancak yatırımcılar ve girişimciler risk yönetimini düşünerek yatırımlarındaki kilit noktaları belirlemek adına farklı ölçütleri dikkate alır. Fibonacci indikatörü, Bitcoin’in kırdığı bir önceki direnç noktasını doğruluyor. Buna göre, 52.000 dolar alanı, fiyatların aşağı yönlü hareketi durumunda potansiyel bir destek alanı olarak karşımıza çıkabilir. Bu yeni destek %38.2 Fibonacci alanını temsil ediyor. Eğer fiyatlar daha da düşmeye devam ederse, BTC 51.000 dolar seviyesi ile %50 Fibonacci alanına ulaşabilir.

Bir Bütün Olarak Kripto Para Piyasası

Bitcoin’in fiyat artışının akabinde, toplam kripto para piyasası değer 24 saatte %6,33’luk artış kaydetti. Bitcoin’in azalan piyasa dominansına rağmen, altcoin fiyatları ortalama seviyede seyrederek BTC ile korelasyon gösteriyor. Ayrıca 1 haftada yaklaşık %50 artış kaydeden Uniswap piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimleri listesinde ilk 10’a girdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Satın Alma Fırsatı Olarak Değerlendirildi

Sonraki Haber

ABD Hükümeti Müzayede İle Bitcoin (BTC) Satacak

İlgili Haberler