Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri İle Dev Kurumları Geride Bıraktı

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin’i bir yatırım seçeneği olarak görmezden gelen yatırımcılar bundan sonraki dönemlerde zor durumda kalabilir. Bitcoin’in güncel piyasa değeri JPMorgan, Facebook, VISA ve Tesladan daha büyük. Ayrıca, haberimizin yazıldığı sırada Bitcoin (BTC) 48,391 dolardan işlem görüyor.

Uzman analist Tyler Winklevoss’a göre, olası küresel bir finansal krizin en değerli önlem hamlesi Bitcoin olacaktır. Winklevoss, Bitcoin’in enflasyona karşı en iyi önlem olduğunu düşünüyor. Mevcut finansal sistemde Bitcoin’i göz ardı etmek gittikçe zorlaşıyor.  Ecoinmetrics ekibi tarafından yapılan bir analize göre Bitcoin (BTC) 900 milyar dolarlık piyasa değeri ile dev kurumları geride bıraktı. Ayrıca diğer bir ilginç veriye göre Bitcoin piyasa değeri Amazon’un %59’unu, Apple’ın %43’ünü, finansal sistemdeki altının %35’ini ve fiziki altın piyasasının %8’ini oluşturuyor.
Ecoinmetrics ekibi, analizini Twitter üzerinden paylaştı. Büyük şirket ve altının yanı sıra Bitcoin’in yükselen piyasa değerini içeren bir infografik paylaştı.

ABD Hükümeti Borç İçinde Mi ?

Bitcoin manşetleri süslemeye devam ederken ünlü analist Robert Kiyosaki; ABD Merkez Bankası’nın süregelen para basma alışkanlığına karşı önlem olarak yatırımcıları Bitcoin, altın ve gümüş almaya davet etti.
Kiyosaki’ye göre, ABD hükümeti iflas etti. Ancak borsa yükselmeye devam ediyor. Bunun anlamı bir tür çöküşün yolda olduğudur.

Tyler Winklevoss: Enflasyon Geliyor, Bitcoin Sizi Kurtaracak!

Robert Kiyosaki’nin ABD ekonomisi yorumlarına bir destek de Tyler Winklevoss’tan geldi. Winklevoss, ABD ekonomisinin enflasyonun zirvesinde olduğunu, buna karşı önlem olarak en güvenli varlığın Bitcoin olduğunu savundu. Winklevoss, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon sinyalleri içeren konuşması hakkında şunları aktardı: ” Enflasyon geliyor. Bitcoin sizi kurtaracak. Pek az kişi bunu anlayacak. “Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Mart Ayında Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Projesi

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Balinaları Harekete Geçti: Bu, ETH İçin Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler