2020 Bitimine Sayılı Günler Kala Bitcoin’den (BTC) Yeni Rekor: 24.680 Dolar!

İlayda Peker

Ripple ve SEC davası sonrasında tansiyonun düşmesi ile kripto para birimleri yeniden yükselişe geçti. Bu yükseliş ve SEC davası karşısındaki güçlü duruşu lider kripto para birimi Bitcoin’e yeni bir rekor getirdi.

Bitcoin Yeni Rekora İmza Attı

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde 24.200 dolar ile rekor kırmış ve sonrasında bir düzeltme yapmaya başlamıştı. Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında yaşanan gerginliğin ardından dün ciddi geri çekilmeler yaşandı. Ancak bugün güzel bir ivme yakalayan BTC 24.500 doları geçti ve yeni bir rekor seviyeye 24.680 dolar ile imza atmış oldu.

Böylece Bitcoin, SEC ve Ripple davası gibi büyük ve negatif bir gelişme karşısında dahi hala güçlü olduğunu kanıtlamış oldu. Tabii ki altcoin’lerde BTC’yi takip etti ve yüzde 10’ların üstüne artışlar olduğu görülüyor.

Böyle Bir Hamle Bekleniyor Muydu?

Bazı isimler 2021 yılının ilk dönemlerinde altcoin rallisi başlamadan önce Bitcoin’in böyle bir atak yapacağını beklediklerini daha önce dile getirmişlerdi. Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden Michaël van de Poppe da bu görüşü savunan analistler arasında yer alıyor.

“Bitcoin hakimiyeti, geçtiğimiz yıllarda Aralık ayında zirveye çıktı. Her yıl oldu.” sözlerini kullanan Van de Poppe, “Bunun kendini tekrar etme olasılığı önemli, özellikle bunu altcoin’lerle ilgili mevcut duyarlılıkla birleştirirsek 2021 1. çeyreğe yükselişler bekleniyor.” şeklinde devam etti.

Altcoin’ler de Yükseliyor

Bugün Noel resmi olarak başladı ve koronavirüs sebebiyle eve kapanan kişilerin bilgisayar başında kripto paralarla ilgilendikleri görülüyor. Bitocin’de yaşanan fiyat artışını ve yeni SEC başkanının belli olmasının etkisiyle başta XRP olmak üzere sabah saatlerinde altcoin’lerde de ciddi artışlar başladı.

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan Ripple (XRP) dava haberleri sebebiyle yüzde 50’nin üzerinde düşüş yaşamıştı. Ancak son 24 saat içinde %43 artış gösteren XRP yeniden kendini toparlıyor gibi görünüyor.

Ripple’ın yanı sıra piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da bugün iyi performan sergileyen kriptolar arasında yer alıyor. Son 24 saat içinde yüzde 10 yükselen Ethereum (ETH) önemli bir psikolojik seviye olan 620 doların oldukça üzerinde 630 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin Cash (BCH) yüzde 14,22’lik, Cardano (ADA) %17,51, Litecoin (LTC) %16,78 ve Chainlink (LINK) yüzde 14,52 yükseliş kaydetti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Marsın Ekonomisi Kripto Paralarla Şekillenecek!

Sonraki Haber

Ripple (XRP) Fiyatı Önce Çakıldı, Sonra Yükselişe Geçti!

İlgili Haberler