Bitcoin (BTC) Fiyatı İle Birlikte Balinalar da Hareketlendi!

İlayda Peker

Son yirmi dört saat içinde deyim yerindeyse ağızları açık bırakacak büyüklükte iki Bitcoin (BTC) transfer işlemi gerçekleşti. Bu transferler için ödenen ücretler ise işlemlere kıyasla oldukça düşüktü.

22.000 BTC’lik İşlem

Whale Alert’in yaptığı paylaşımlara göre ilk olarak 13.242 BTC’lik ve arkasından 8.701 BTC’lik Bitcoin transfer işlemi geçtiğimiz 24 saat içinde gerçekleşti. Bu işlemlerin toplam değerinin yaklaşık olarak  283 milyar dolar olduğu ifade ediliyor.

Ancak işlemlerin büyüklüğünün yanı sıra bu işler için ödenen ücretler de dikkat çekiciydi. 13.242 BTC’lik ilk işlem için ödenen ücret 0,00006520 BTC yani yaklaşık olarak 0,84 dolardı. 8.701 BTC’lik ikinci işlem için ise yalnızca 0,00162663 BTC’ye yani yaklaşık olarak 21 dolara eşitti.

Bu büyüklükteki işlemler bankalar aracılığıyla gerçekleştirilmek istenmiş olsa hem büyük işlem ücretleri ödenecek hem de işlemlerin gerçekleşmesi saatler ve hatta günler sürebilecekti. Dolayısıyla özellikle Bitcoin destekçileri bu sebepler yüzünden bankaları eski usul yöntemler olarak değerlendiriyor.

Öte yandan Bitcoin 12.000 doların üzerine çıkıp 13.000 doların üzerini de gördükten sonra balina işlemlerinin arttığı da dikkatleri çekiyor.

Bitcoin Fiyat Artışı

Geride bırakmaya hazırlandığımız haftaya PayPal’in kripto para işlemlerine başlayacağı haberinin damgasını vurduğunu söylesek yanılmış olmayız. PayPal yaptığı resmi açıklama ile kripto para alım-satım ve saklama hizmetini kullanıcıları ile buluşturacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre 2021 yılında daha geniş bir kripto işlem yelpazesi de eklenecek.

Bu haberlerin ardından zaten bir yükseliş eğiliminde olan BTC hız kazandı ve 13.200 doların üzerine çıktı. Bitcoin’in fiyat artışını kaçırmak istemeyen yatırımcılar da yukarıda da bahsi geçtiği gibi bu durumdan faydalanmak istiyor.

Eğer fiyat hareketleri böyle devam ederse önümüzdeki günlerde daha çok balina işlemi görebiliriz.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 23.10.2020

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH’da Daha Yüksek Seviyelere Hazır Olun

İlgili Haberler