Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Lider Kripto Para, Hangi Yöne Hareket Edecek?

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz mayıs ayında görülen piyasa geri çekilmesinin ardından bu yana toparlanma evresinde işlem görüyor. Kripto para endüstrisinin kritik bir dönem geçirdiği bu günlerde piyasa stabil bir seyir izliyor.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde adeta yerinde saydı. Gün içerisinde 34.129 dolara dokunan BTC, yukarı yönlü hareketin akabinde düşüş sekansı izledi. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 33.379 dolardan alım satım işlemi görüyor.

BTC, geçtiğimiz hafta içinde 35.000 dolar sınırına dayansa da burada tutunamamıştı. Bitcoin işlem hacimlerinin düşmesiyle birlikte altcoin piyasası aşağı yöne itildi. BTC’de en düşük işlem hacmi geçtiğimiz hafta sonu kayıtlara geçmişti. Bunlara rağmen lider kripto para, 33.000 dolarlık destek seviyesinde önemli bir güvenli alan inşa etti. Uzmanlar, bu seviyelerden yukarı yönlü hareket beklerken zincir üstü göstergeleri de bu beklentiyi doğruluyor.

Günlük grafik verilerine göre RSI 44 seviyesindeki seyrini sürdürüyor. Momentum göstergesi ise sıfırın altına düşerek olumsuz bir tablo ortaya çıkarıyor.

Bitcoin’i İlgilendiren Önemli Gelişmeler

BTC’deki hafif toparlanma madencilik hash oranlarında da toparlanma belirtileri gösterdiğine işaret ediyor. BTC madenciliği hash oranı neredeyse 100 TH’ye ulaştı. Bu hash oranı, Çin’den göç eden madencilerin açık deniz lokasyonlarında yeni maden sahaları kurmasının ardından daha fazla toparlanma belirtisi gösterecek.

Çin’deki uygulanan kripto madenciliği politikası, birçok madencilik firmasının ülkede operasyonlarını durdurmasını ve tesisleri kapatmasına yol açtı. Ancak şimdi açık deniz konumlarında tesisler kuruluyor. Bunun yanı sıra BTC’nin karşı karşıya olduğu bir sonraki önemli faktör ise düzenlemelerdir. Paraguay meclisindeki birkaç milletvekili önümüzdeki çarşamba günü Bitcoin tasarısını meclise sunacak. BTC ile ilgili daha fazla düzenleme, gelecek dönemlerde birden fazla yargı alanında görülecek gibi gözüküyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tesla Bu Sebepten Dolayı Tüm Bitcoin (BTC)’lerini Satmak Zorunda Kalabilir

Sonraki Haber

Japonya’nın Finansal Denetleyicisi FSA, DeFi Raporunu Yayınladı

İlgili Haberler