Bitcoin (BTC) Bu Rakama Ulaşana Kadar Rahat Olun!

Bitcoin (BTC) Bu Rakama Ulaşana Kadar Rahat Olun!

Son zamanlarda Bitcoin’in (BTC) geleneksel finansal piyasayı tehdit etme potansiyeli sebebiyle merkez bankaları ve diğer finansal kurumların lider kripto para birimine karşı cephe alacağı yönünde sayısız endişe var. Ancak Dan Tapiero’ya göre bu endişeler şimdilik yersiz.

Bitcoin Fiyat Artışı

TAP Capital ve Gold Bullion Int.’in kurucu ortağı olan Dan Tapiero, bir süredir Bitcoin’i takip ediyor ve çeşitli açıklamalar yapıyor. Tapiero yaptığı son açıklamalarda Bitcoin’in 250.000 dolara ulaşana kadar ya da BTC piyasa değeri 5 trilyon dolara yükselene kadar otoriteler için bir sorun teşkil etmediğini dile getirdi.

Tapiero konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, 200 milyar dolarlık piyasa hacminin makro otoriteler için çok küçük olduğunu, Altın’ın piyasa hacminin 12 trilyon dolar olduğunu ve bunun kimsenin umurunda olmadığını, Bitcoin’in en az 250.000 dolara kadar rahat rahat ilerleyebileceğini ve ancak bu noktadan sonra makro otoritelerin ilgi alanına girebileceğini belirtti.

Öte yandan eski bir Goldman Sachs hedge fon satışları başkanı ve Real Vision CEO’su olan Raoul Pal da BTC ile ilgili yaptığı açıklamalarda Tapiero’nun benzeri yorumlarda bulundu. Pal, Bitcoin’in şu an için küresel ölçekte “konu dışı” bir varlık olduğunu dile getirdi. 10 trilyon dolar değerindeki bir varlığın bile küresel ölçekte önemsiz olduğunu ifade eden Pal, Bitcoin dışındaki varlıkların çok daha fazla işlem hacmine sahip olduğunu belirtti.

Peki, Bu Ne Anlama Geliyor?

Bu noktada her iki yatırımcının da Bitcoin konusunda büyük boğa beklentileri olduğunu belirtmekte fayda var. Aslında Bitcoin’in piyasa hacminin diğer varlıklara küçük kalması ve büyük otoritelerin bu sebeple BTC’ye müdahale etmemesi lider kripto para biriminin işine gelebilir. Çünkü otoritelerin baskısı ve müdahalesi olursa işler değişebilir.

Yani, otorite müdahale olmadığı sürece Bitcoin’in önünün açık olduğu ve yapılan açıklamalara bakılırsa da 250.000 dolara kadar yolunun olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.