9 Yıldır Hareketsizdi: Bu Bitcoin Cüzdanı Uyandı!

İlayda Peker

Whale Alert tarafından sağlanan son verilere göre, 2013’ten bu yana içinde 407 Bitcoin (BTC) bulunduran bir Bitcoin cüzdanı ilk defa harekete geçti. Dolayısıyla yaklaşık olarak 9 yılın ardından cüzdandan işlem gerçekleştirilmiş oldu.

9 Yıl Sonra Harekete Geçen Cüzdan

Yapılan açıklamalara göre başlangıçta cüzdanda bulunan kripto paraların değeri 355.250 dolar civarındaydı. Son rakamlarla ise cüzdanın değerinin 15,5 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. Yani cüzdan 9 yıl içinde yaklaşık olarak %4.270 değer kazanmış oldu.

Yapılan açıklamalara göre cüzdanın hareketsiz kalmasının arkasındaki bir sebep, cüzdan sahibinin şifresini unutmuş olması ve 9 yılın ardından şifreyi çözmeyi başarmış olması olabilir.

Buna ek olarak geçtiğimiz birkaç ay içinde benzer şekilde birkaç Bitcoin cüzdanı, yıllarca hareketsiz kaldıktan sonra işlemler yapmaya başladı. 2011 yılına kadar uzanan bu adreslerin, Satoshi Nakamoto ile bağlantılı olabileceği düşünülüyor ve bu sebeple de cüzdanların ilgi çektiği ifade ediliyor.

Ayrıca Şubat ayı sonunda içinde 5 milyon dolardan fazla Ethereum (ETH) bulunana bir ETH cüzdanı da harekete geçti.

Bu Ne Anlama Geliyor

Aslında bu durum zaman zaman karşılaşılan ve çok da ilginç olmayan bir durum. Bu noktada ya cüzdan sahibinin şifresini hatırladığı ya birikimlerini harcamaya başlamak istediği ya da cüzdan sahibi dışında birinin şifreyi çözmeyi başardığı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak son günlerde kripto para birimlerinde gözle görülür bir düşüş yaşanıyor ve lider kripto para birimi BTC’nin 40.000 dolar altına gerilemiş olması dikkatleri çekiyor. 45.000 dolar bandında bir reddedilme yaşayan Bitcoin şu anda 38.000 dolarlık desteği elinde tutmak için çabalıyor gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Grafikleri: ETH İçin Teknik Görünüm

Sonraki Haber

Coinbase Harekete Geçti! Bu Kullanıcıların Hesaplarını Kısıtlıyor!

İlgili Haberler