Bitcoin (BTC) Boğa Sezonu Ne Zaman Gelecek? Uzman Yorumları!

Fatih Uçar

Popüler kripto analisti Michael van de Poppe’ye göre, zincir içi ölçümler bize Bitcoin’in yakında ulaşabileceği seviyelerle ilgili fikir verebilir. Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen analist, kısa ve orta vadeli beklentilerini paylaştı. Peki Bitcoin boğa sezonu ne zaman gelecek?

Bitcoin (BTC) Boğa Sezonu

Analist, 589.000 Twitter takipçisine, Bitcoin‘in hash oranının, genellikle tarihsel olarak BTC rallilerinden önce gelen, ATH hamlesini yaptığını söyledi. Kripto paraları yasaklayan Çin, hash gücünde ciddi kayıpların yaşanmasına sebep olmuştu. Ancak madenciler hızla farklı bölgelere taşındı ve Bitcoin hash gücü yasaklar öncesi dönemin de çok daha üzerine çıktı. Poppe şunları söyledi;

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken kripto yasağı devam ediyor. Bu, Bitcoin madenciliğine olan talebin arttığını, ağın daha güvenli hale geldiğini ve nihayetinde fiyatın bu metriği izleyeceğini gösteriyor”.

Bitcoin’in hash oranı, BTC madenciliği ve güç işlemleri için kullanılan toplam hesaplama gücünü ölçer. Hash oranı ne kadar yüksek olursa, ağın bir saldırıya karşı direnci o kadar yüksek olduğundan, bu aynı zamanda önemli bir güvenlik metriğidir.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Bitcoin’in olası kısa vadeli hareketleriyle alakalı öngörülerini paylaşan Poppe, 38.000 doların altında net bir kırılmanın önemli olacağını söylemişti. Fiyatın bu bölgenin altında dip oluşturması için beklemek ve altcoinlerdeki potansiyel (daha fazla) düşüş için acele etmemek yararlı olabilir. Peki yükseliş senaryosunda bizi neler bekliyor?

“Fiyat 40.000 doların üzerine çıkar ve 39.000 dolar desteğe dönüşürse altcoinlerde rahatlama görebiliriz. 40.500 doları kırarsak, bakmamız gereken bir sonraki seviyenin, likidite alarak 43.000 dolar ve zaten yaklaşık %10’luk bir hareket olan 43.200 dolar civarında olduğunu düşünüyorum”.

Analist, Bitcoin’in yatay, düşük oynaklıklı fiyat hareketi göz önüne alındığında, büyük bir dürtü dalgasının yaklaştığını söylüyor. ABD doları endeksinin (DXY) bir düzeltme zamanı geldiğinden, aşağı yönlü değil yukarı yönlü bir kırılmanın daha muhtemel olduğuna inanıyor.

“Özellikle de Fed beklediğimizden daha ağır bir sıkılaştırma açıklamayacaksa. Bu, doların daha fazla zayıflayacağı ve Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareketle sonuçlanacağı anlamına gelecek”.

Elbette Poppe geleceği gördüğü için bunları söylemiyor. Yanılma ihtimali yüksek ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak stratejilerini oluşturması en iyisidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CoinMarketCap’ten Tepki Çeken XRP Paylaşımı!

Sonraki Haber

Warren Buffett Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu!

İlgili Haberler