Bitcoin (BTC) Balinalarının Kimlere Satış Yaptığı Belli Oldu!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) balinaları, BTC fiyatı 20.000 doların altında olduğu için ve arz sıkışıklığı oluştuğu için satış yapıyor gibi görünüyor. Çeşitli kaynaklardan elde edilen veriler, bu hafta daha fazla BTC’nin borsalara dönmesine rağmen, büyük ölçekli alıcıların hala arzın karşılayabileceğinden daha fazla talep yarattığını gösteriyor.

Borsa Girişleri ve Grayscale

On-chain analiz hizmeti Coin98’den alınan istatistikler, yatırım devi Grayscale’in Kasım ayında kripto para madencilerinin yaratabileceğinin iki katı Bitcoin satın aldığını doğruladı. Grayscale, giderek daha fazla BTC hissesine ihtiyaç duyan diğer büyük kurumsal aktörler olan Square ve PayPal ile birlikte, fiyat kazançlarının tek mantıklı sonuç olduğu bir arz dengesizliği yaratıyor.

Bu senaryo, Aralık ayı için ipuçları veriyor ve Grayscale, Bitcoin satın almaya devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre sadece 24 saat içinde 7.000 BTC’nin üzeirnde satın alım gerçekleşti ve böylece Grayscale’in Yönetim Altındaki Bitcoin Varlıkları 4 Aralık itibarıyla 10,5 milyarı aştı.

Bitcoin Fiyatı

Grayscale’in bu satın alımları ile eş zamanlı olarak Bitcoin bu hafta çok yüksek seviyeler çıktı ve 20.000 dolara çok yaklaştı. Ancak bu seviyede ciddi satış baskısı gördü ve fiyat toparlanmadan önce ciddi bir geri çekilme yaşadı.

Şu anda fiyatını toparlayan ve yeni bir rekor denemesi için hazırlanan Bitcoin’in karşısında bir miktar satış baskısının olabileceği düşünülüyor. Yapılan açıklamalara göre 20.000 dolar çevresindeki satış baskısı hala güçlü ve bu seviyeden önce çıkış yapmak isteyen yatırımcıların şu anda Grayscale gibi büyük kurumsal alıcıları var gibi görünüyor.

Öte yandan kanıtlar, bu hafta balinalar tarafından borsalara girişlerin arttığına işaret ediyor, bu da 20.000 dolarlık girişimle aynı zamana denk geliyor.

Zenginler Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

CNBC’nin haberlerine göre 1 milyon dolardan fazla Bitcoin satın alan ve ardından borsadan çıkan toplam hesapların sayısı bir hayli arttı. CNBC konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu, 2017’den bu yıla yüzde 180 arttı. Analistler, zengin yatırımcıların Bitcoin’e yüklendiklerini ve ardından biraz daha güvenli bir yerde saklamak için çevrimdışı depoladıklarını söylüyor.” ifadelerini kullandı.

bununla birlikte Bitcoin’de yaşanan fiyat hareketleri ile BTC yatırımı yapıp kara geçen adres sayısı da rekor seviyeler ulaştı. Ayrıca Bitcoin ve yüzlerce altcoin’in Ocak 2021’den itibaren S&P Dow Jones Endeksleri tarafından yeni kripto para endeksleri oluşturacağı haberi de ses getirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyarderden Önemli Bitcoin Açıklaması: BTC Yukarıya Doğru İlerleyecek!

Sonraki Haber

Aralık Ayında Artış Sinyali Alınan 3 Altcoin!

İlgili Haberler