Bitcoin (BTC) Hızla Yükseliyor! Altcoin Rallileri Başlayacak Mı?

Fatih Uçar

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 23.300 dolardan alıcı buluyor. Akşam gelen olumlu haberlerin ardından BTC fiyatı 23.700 doları aştı. Peki kral kripto para için sıradaki hedef ne? Altcoinler yaklaşan fiyat hareketlerine nasıl bir tepki verecek? Kripto para yatırımcılarının merak ettiği tüm detaylar haberimizde.

Bitcoin (BTC)

BTC fiyatı 24.000 dolara doğru koşuyor ancak analistler mevcut kırılmanın gücünü doğrulamak için daha düşük bir destek yeniden testinin gerekli olduğu konusunda uyarıyor. Kripto topluluğu, piyasanın en az bir ay içinde ilk önemli rahatlama rallisini başlatmasının ardından aylar süren düşüşü unutmaya başlıyor. Bitcoin nihayet uzun bir aranın ardından 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde alıcı buluyor. Bu seviyede günlük kapanışın gelmesi daha fazla yükselişin habercisi olabilir.

Birçok yatırımcı fiyatın hızla 30.000 doları aşacağını düşünse de birkaç analist bunun başka bir sahte yükseliş olduğunu düşünüyor. İyimser görüşe sahip olanların haklı çıkması için BTC fiyatının 22.800 dolar üzerinde haftalık kapanış yapmaya ihtiyacı var. Önümüzdeki hafta yapılacak FED toplantısı öncesi yükseliş devam ederse uzun bir aranın ardından bir seri daha bozulmuş olacak. Toplantı öncesi düşüşlere alışan ayılar ise umduklarını bulamayacak.

Bitcoin Beklentileri

Bitcoin’in yükselmesi aynı zamanda %80 civarında eriyen altcoinlerin güçlü ralliler başlatmasına olanak tanıyacak. Bu sebepten tüm kripto para yatırımcıları kral kripto para biriminin hareketlerini yakından izliyor. Popüler kripto stratejisti Rekt Capital diğerlerine benzer şekilde 200 haftalık ortalamanın üzerinde kapanışı yükseliş için şart koşuyor.

Phoneix ICF, 19 Temmuz’da görülen kazanımlara ilişkin yükseliş perspektifini doğrulamak için ne olması gerektiğine dair daha fazla bilgi verdi ve takip edilmesi gereken bir sonraki büyük direnç seviyesini vurgulayan aşağıdaki grafiği paylaştı.

“1. mumun 23 bin doların üzerinde kapanmasını bekleyin ve ardından yükseliş bekleyin. Durum böyle değilse, yakında 18 bin doların altına ineceğiz demektir. Duygusal adımlar atmaktan kendinizi koruyun”.

Crypto Patel isimli analist ise şunları söyledi;

“Senaryo 1: 22.900 dolar seviyesi kalıcı olursa, 28.400 dolar iyi bir satış noktası olacaktır. Senaryo 2: Ancak 22.800 dolar seviyesi tutulamazsa, 12.000 dolar seviyesinin test edilmesi olası görünüyor”.

Peki sizin beklentiniz ne?

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Yeni Ralli Ne Zaman Başlayacak?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Analist Yorumları: Sinyaller Ne Diyor?

İlgili Haberler