Bitcoin (BTC) Almak İsteyenler, Altın Almak İsteyenlerden Fazla

İlayda Peker

Bitcoin 42.000 dolar ile rekor kırdıktan sonra bir düşüşe geçti. Ancak Bitcoin’e (BTC) olan ilgi giderek artıyor gibi görünüyor.

Altın ve Bitcoin

2017’deki son büyük kripto para birimi boğasından bu yana ilk kez, “buy gold” aranması “buy Bitcoin” aranmasının altında kaldı. Dolayısıyla Bitcoin satın almak isteyen kişilerin, altın satın almak isteyen kişilerden daha fazla olduğu görülüyor.

Elde edilen verilere göre Bitcoin satın almak isteyen kişi sayısı şu anda altın satın almak isteyen kişi sayısının iki katı.

Beş yıllık trende baktığımızda, 2017 yılında tüm zamanların en yüksek Bitcoin aramalarının gerçekleştiğini görebiliriz. Mevcut boğa koşusunda ise fiyatlar yaklaşık %100 daha yüksek olmasına rağmen, daha önce yaşanan arama hacminin yalnızca yaklaşık %67’si şu anda görülüyor.

Güvenli Liman: Bitcoin

Bu istatistik, dünyanın her yerinden birçok insanın fiziksel varlıklar yerine dijital para birimlerine büyük ilgi göstermeye devam ettiğini gösteriyor.

Koronavirüs salgınının yol açtığı küresel ekonomik, sosyal ve finansal kriz sırasında, daha fazla insan servetlerini güvenli bir şekilde korumanın yollarını arıyor. Altın, geleneksel olarak en istikrarlı güvenli liman varlıklarından biri olarak görülüyordu, ancak şu anda birçok kişinin servetini koruma ihtiyaçları için Bitcoin‘e akın ettiği görülüyor.

Öte yandan “Buy gold” eğilim çizgisi son beş yılda çok fazla değişmemişken, “Buy Bitcoin” eğilimi büyük dalgalanmalara sahip. Çoğu kişi altını daha güvenli bir geleneksel varlık olarak görüyor, ancak aynı zamanda potansiyel olarak daha düşük bir teknoloji olarak gördüğü için bu mevcut dinamiği temsil ediyor.

Bu veriler, yatırımcıların bir değer deposu olarak Bitcoin hakkındaki görüşlerini doğru bir şekilde sunmasa da en azından ilginin son fiyat artışlarıyla birlikte önemli ölçüde arttığını doğruluyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hack Saldırısına Uğrayan Borsa Kepenk İndirdi

Sonraki Haber

Binance Coin Rekor Kırdı: BNB’deki Rekorun Arkasında Ne Var?

İlgili Haberler