Bitcoin (BTC) 13.000 Dolar İçin Savaş Veriyor: Galibiyet Ne Zaman Gelecek?

İlayda Peker

Bitcoin son birkaç gündür iyi bir yükseliş performansı sergiliyor. Özellikle art arda gelen kötü haberlerden etkilenmeyen lider kripto para birimi, PayPal’ın da kripto para birimleri işlemlerine başlayacağının açıklamasının ardından hızını arttırdı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı yaklaşık olarak 1 aylık bir konsolidasyon sürecinin ardından yükselişe geçerek deyim yerindeyse yüreklere su serpti. Çünkü Bitcoin’in konsolidasyonu hangi yönde bozacağı belirsizliğini koruyordu ve bu sebeple artış ivmesi önem taşıyordu. Aslında BTC bir önceki konsolidasyon sürecini de artış yönünde bozmuştu. Bu sebeple genel itibari ile BTC’nin bir yükseliş ivmesinde bulunduğu ifade edilebilir.

Öte yandan BTC ilk olarak 19 Ekim’de artış hareketini başlattı ve 11.400 dolar seviyesinden yükselişe geçti. 12.000 dolarlık seviyenin 20 Ekim’de kırılmasıyla da BTC’nin güç kazandığı biraz daha kesinleşmiş oldu.

Ancak Bitcoin 13.000 dolarlık seviyede son 24 saat içinde iki kez reddetme ile karşılaştı ve bu durumun bir düşüş hareketini başlatıp başlatmayacağı piyasada endişelere sebep oluyor. Günün ilk saatlerinde 13.000 doları geçerek 13.200 doların üzerini gören Bitcoin, yazının yayına hazırlandığı andan çok kısa bir süre önce yine 13.000 dolarlık barajı aşmayı denedi. Ancak BTC’nin iki denemesi de başarısız oldu.

İlk olarak anlık bir hamle ile 13.200 dolara yükselen BTC yine anlık olarak 12.650 dolara kadar geriledi. Daha sonra 13.010 dolara doğru bir hamle yapan lider kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 12.855 dolardan işlem görüyor.

Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Aslında arka arkaya gelen iyi ve kötü haberler sebebiyle Bitcoin’in hangi yöne gideceği ile ilgili net bir yorum bulunmuyor. Ancak Bitcoin’in kötü haberlere büyük bir düşüş tepkisi vermemesi ve bununla birlikte PayPal hamlesi gibi iyi haberlere artış yönünde tepki vermesi lider kripto para biriminin güçlendiği şeklinde yorumlanıyor.

Bazı analistler ise Bitcoin’in asıl önemli direnç seviyesinin 13.000 dolar olduğunu ve bu seviyenin aşılmasının ardından 20.000 dolara doğru asıl rallinin başlayacağını ifade ediyorlar.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

PayPal’ın Kripto Adımı, Beraberinde Bu Sorunu Getiriyor!

Sonraki Haber

PayPal’ın Bir Sonraki Adımı “PayPal Token” Olabilir Mi?

İlgili Haberler