Bitcoin, Binance Coin ve Ripple: BTC, BNB ve XRP’de Son Durum!

İlayda Peker

Son günlerde kripto para piyasalarının oldukça iyi bir yönde ilerlediğini ifade edebiliriz. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 29.000 dolar seviyelerinden 41.000 sınırına kadar yükselirken altcoin’lerin de BTC’yi takip ettiği ve hatta bazılarının daha iyi performans sergilediği görülüyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı 20 Temmuz’da gördüğü 29.000 dolarlık düşük seviyenin ardından 28 Temmuz’da 40.920 dolara kadar yükselerek ciddi bir artış kaydetti. Yazının kaleme alındığı anda 39.800 dolar bandında işlem gören lider kripto para biriminin şu anda 40.000 dolarlık psikolojik seviyeyi geçmek için mücadele ettiğini dile getirebiliriz.

Bu noktada analistler bir süre BTC fiyatının konsolide şekilde ilerleyebileceğini ve 43.000 doları üzerinde bir kapanış ile yeni yukarı yönlü hareketin başlayabileceğini ifade ediyor. Buna ek olarak konsolidasyon sürecinde BTC’nin 36.000 dolar ile 40.000 dolar arasında işlem görebileceği de ifade ediliyor.

Binance Coin

Piyasa hacmi bakımından en büyük 4. kripto para konumunda yer alan Binance Coin (BNB), 20 Temmuz’da 254 dolara kadar geriledikten sonra 300 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine yükselmeyi başardı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 319 dolardan işlem görüyor.

Bu noktada son 24 saat içinde %1,46 gibi bir yükseliş kaydeden BNB’nin son 1 haftada %7,41 gibi bir artış yaşadığını belirtmek gerekiyor.

Analistlere göre BNB’de 300 dolar şu anda önemli bir destek ve ardından 280 doların güçlü destek olduğu düşünülüyor. Buna ek olarak yukarı yönlü bi hareket başlaması halinde 320 doların ve ardından 350 doların direnç olarak işlem görebileceği ifade ediliyor.

Ripple Fiyatı

XRP son 1 hafta içinde piyasa hacmi bakımından en büyük 10 kripto para birimi içinde en iyi performans gösteren coin oldu. Son 1 haftada %24’ün üzerinde artış yaşayan XRP’nin 0,75 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine yükselmiş olması yatırımcıları cesaretlendiriyor gibi görünüyor.

Buna ek olarak XRP’nin işlem hacminin artmış olması da özellikle dikkat çekiyor. İkinci çeyrek raporuna göre XRP işlem hacmi ilk çeyreğe göre yaklaşık olarak 2 kat arttı. Dolayısıyla analistler XRP’nin yeni yükselişlere gebe olduğunu düşünüyor.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FinCEN Dijital Para Birimi Danışmanı: “Kriptolar Bir Değer Aktarım Aracı”

Sonraki Haber

O Ülkenin Finans Otoritesi Binance Hakkındaki Son Kararını Açıkladı

İlgili Haberler