Bitcoin ve Ethereum’da Yükselişler Sonrasında Dump Yaşanabilir Mi?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarında yükseliş grafikleri devam ederken bazı analistler, teknik göstergelerin bir düzeltmeye işaret ettiğini dile getiriyor. Yapılan açıklamalara göre BTC, ETH ve dolayısıyla kripto para piyasasında gözle görülür düşüşler yaşanabilir.

Yükselişin Ardından Düşüş Mü Geliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin, bir hafta içinde 29.800 dolar bandından 41.000 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş trendi Bitcoin’in Nisan ortasından bu yana devam eden aşağı yönlü grafiklerinin yön değiştirdiği yorumlarının yapılmasını sağladı. Ayrıca lider kripto para biriminin Aralık 2020’den sonra ilk kez arka arkaya 8 gün yükseliş ile kapatmış olması da dikkat çekiyor.

Ancak Tom DeMark (TD) Sequential, Bitcoin’in elde ettiği önemli kazanımlar sonrasında bir düzeltmeye hazırlandığını gösteriyor olabilir. Bu göstergeye göre Bitcoin’i ciddi bir satış baskısı bekliyor. Yapılan açıklamalara göre ise düşüş formasyonu yükseliş trendi devam etmeden önce bir ile dört gün sürecek geri çekilmeye işaret ediyor.

Bunlara ek olarak IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Price (IOMAP) modeli, Bitcoin‘in daha fazla yükselmesini engelleyebilecek herhangi bir kritik direnç seviyesi olmadığını gösteriyor. Tek büyük tedarik bölgesi 42.330 ile 43.530 dolar arasında yer alıyor. Burada yaklaşık 70.000 adres daha önce yaklaşık 363.000 BTC satın almıştı.

Dolayısıyla BTC’de bir düzeltme olmadan önce 43.500 dolara kadar yükseliş görülebileceği düşünülüyor.

Ethereum Bitcoin’i Takip Ediyor

Yapılan açıklamalara göre ETH da BTC gibi yeni bir yükseliş trendine girmeden önce geri çekilme belirtileri gösteriyor. TD Sequential’ın Ethereum‘da da bir satış baskısının oluşabileceğini ve bir hafta yaşanan %36’lık kazancın bir kısmı eriyebilir.

Ancak yapılan açıklamalarda, bu geri çekilmenin piyasada sağlıklı bir yükseliş yaşanabilmesi için gerekli olduğunun ve olası bir düşüş durumunda paniğe kapılmamak gerektiğinin altının çizildiğini belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Balinaları Biriktirmeye Devam Ediyor: ETH İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Dogecoin ve Shiba Inu Haftayı Nasıl Geçiriyor? DOGE ve SHIB Gelişmeleri

İlgili Haberler