Bitcoin Bekleneni Yaptı: BTC Yeniden 50.000 Dolar Üzerinde!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi uzun zamandır kendisinden beklenen performansı bu sabah sergiledi ve uzun zaman sonra 50.000 dolarlık psikolojik direncin üzerine yükseldi. Bitcoin (BTC) yazının kaleme alındığı an itibari ile 50.400 dolar bandında işlem görüyordu.

Bitcoin Fiyat Performansı

Bitcoin 14 Nisan 2021’de 64.860 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra düzeltme hareketleri sergilemiş ve Mayıs ayında hem Tesla’dan hem Çin’den gelen olumsuz haberler sebebiyle derin bir geri çekilme yaşamıştı. Ancak pek çok analist paniğe gerek olmadığını, 2021 yılı rallisinin henüz bitmediğini ve Ağustos-Kasım ayları arasında rallinin ikinci kolunun yaşanacağını dile getiriyordu. Nitekim bu analistlerin tahminleri şu an için tutmuş görünüyor.

22 Haziran’a kadar düşüş grafikleri çizen ve deyim yerindeyse yatırımcının yüreğini ağzına getiren Bitcoin, Temmuz aynı ile birlikte yeni yükseliş grafiklerini başlattı. 30.000 dolar seviyelerinden başlayan artış hareketi, emin adımlarla ilerledi ve bugün fiyatın 50.000 dolar üzerine yükselmesi ile 20.000 dolardan fazla artış yaşanmış oldu.

Bitcoin Rekora Yaklaşıyor

Bu noktada akıllardaki en büyük soru: “Bitcoin yeni bir rekora imza atabilecek mi?” Pek çok analist Kasım ayında BTC’nin yeni bir rekora imza atmasını bekliyor. Ancak bu noktada Bitcoin’in yükseliş hareketinin daha fazla devam etmeyeceğini düşünen isimlerin de olduğunu belirtmek gerekiyor.

Düşüş beklentisi olan analistlere göre BTC fiyatı ayı piyasası içindeki bir yükseliş dönemini yaşıyor ve bu grafikler çok uzun süre devam etmeyecek. Dolayısıyla yatırımcıların her iki fikri de değerlendirerek yatırımlarını şekillendirmesinde büyük önem bulunuyor.

Bunun yanında artış bekleyen analistlerin ilk hedefi 72.000 dolar bandı ve üzerinde ise 100.000 doların aşılmasını bekliyorlar. Hatta stock-to-flow modelinin yaratıcısı olarak tanıdığımız popüler analist PlanB lider kripto para biriminin 2021 yılı bitmeden 128.000 dolar olmasını bekliyor.

Bitcoin’in beklenen fiyat hareketlerini sergileyip sergileyemeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak bugün BTC’nin hala güçlü göründüğünü dile getirebiliriz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Vadeli İşlemleri Toparlanıyor! Ethereum (ETH) Öncülük Ediyor!

Sonraki Haber

PayPal’ın Önemli Kripto Para Adımı: Artık İngilizler de Hizmetlere Erişebiliyor!

İlgili Haberler