Bitcoin Balinaları BTC Fiyatı İle İlgili İpucu Veriyor

Bitcoin Balinaları BTC Fiyatı İle İlgili İpucu Veriyor

Şu an için Bitcoin fiyatında 40.000 dolar bandı önemli bir destek seviyesi olarak görülüyor. Ancak boğa piyasası devam ettikçe ve fiyat artışı sürdükçe bu seviyede ciddi bir satış baskısı ile karşılaşılabileceği ifade ediliyor.

Balinalar Satış Yapıyor

Bir kripto analiz şirketi olan Material Indicators’daki analistlere göre, 7 Ocak’ta Bitcoin 40.000 dolara ulaştığında balinalar hızlı bir satış faaliyeti göstermeye başladı. Bu da birkaç saat içinde 36.000 dolarlık alana hızlı bir şekilde %10’luk düşüş yaşanmasını sağladı.

Ancak düşüşten faydalanan yatırımcılar bu sefer de bir satın alma baskısı oluşturdu ve fiyat hızla 41.000 dolara yükseldi. Bununla birlikte Bitocin 42.000 dolara yükseldikten sonra yine gözle görülür bir geri çekilme yaşandı ve fiyat 38.800 dolara kadar geriledi. Ama bir önceki seferde olduğu burası da bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriliyor gibi görünüyor.

Balinalar Karda

Yapılan açıklamalara göre küçük balinalar olarak nitelendirilen 100.000 doların alt sınırında varlığa sahip olan kesim, 40.000 dolar ile 42.000 dolar arasında elde ettikleri karları almak için satış yaptı. Ancak sonrasında 100.000 dolar ile 1 milyon dolar arasında varlığa sahip balinalar devreye girdi ve şu anda fiyatı 45.000 doların üzerine yükseltmek için hamle yapıyorlar.

Bitcoin Fiyatı

Analistlere göre şu anda teknik sinyaller Bitcoin için hala yükseliş sinyali veriyor. Bu sebeple her ne kadar bazı kesimler elde ettikleri karları alıp piyasadan ayrılsa da büyük bir kesimin hala yükseliş beklentisi ile BTC’lerini satmadığı görülüyor.

Kısa vadede eğer ABD doları gözle görülür bir toparlanma sergilerse Bitcoin’de derin bir düşüş yaşanabileceği düşünülüyor. Ancak analister ABD’de yaşanan son olaylar sebebiyle böyle bir toplanmasının yakın zamanda görülme ihtimalinin düşük olduğunu ifade ediyor.

Bunlara ek olarak çoğu kişi şu an için Bitcoin’in 45.000 doları görmeden herhangi bir düşüş eğilimi sergilemeyeceğini ifade ederken bazı popüler isimler hedefin 100.000 dolar olduğunu söylüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.