Bitcoin Balinaları BTC Fiyatı İçin Ne Bekliyor?

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre kripto para piyasasında artış sinyalleri alındığı için Bitcoin (BTC) balinaları yatırımlarını artırmaya ve HODL’lamaya devam ediyor. Dolayısıyla analistler de hem piyasadaki sinyaller hem de balina hareketleri sebebiyle piyasada yukarı yönlü ivmelerin yakın olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Balinaları

Independent tarafından yayınlanan bir rapora göre, yeni veriler Bitcoin balinalarının biriktirdiğini gösteriyor ve analistler de başka bir büyük fiyat rallisinin yakında gerçekleşeceğini düşünüyor.

Elde edilen verilere göre cüzdanlarında en az 50 milyon dolar değerinde varlık bulunduran yatırımcılar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında birikim yapmaya devam etti. Dolayısıyla balinaların satış eğiliminin de çok düşük olduğu ifade edilebilir.

Bu noktada asıl önemli olan ve raporda da değinilen nokta, balinaların benzer faaliyet sergiledikleri bir önceki dönem sonrasında lider kripto para biriminin 64.900 dolarlık rekora doğru harekete geçmiş olması.

Kripto para piyasası genel olarak arz ve talebe dayalı bir piyasa olduğu için büyük kripto para sahiplerinin satış yapmaması, piyasada satış baskısının oluşmasını ve dolayısıyla düşüşlerin yaşanmasını önlüyor.

Grafikler de Pozitif

İngiltere dijital varlık firması GlobalBlock’un satış danışmanı Alexandra Clark, Independent’e Bitcoin‘in teknik grafikler üzerinde de destek oluşturduğunu söyledi:

“Bitcoin’in basit ve üstel hareketli ortalamaları güçlü satın alma sinyalleri veriyor… Sadece bu değil, MicroStrategy Bitcoin portföyünü büyütmeye devam ediyor. Bu da geri çekilmeyi dengeleyebilir ve kırılma hareketini 45.000 doların üzerinde tutabilir.”

Öte yandan MicroStrategy, yaklaşık 3 milyar dolar değerinde 100.000’den fazla BTC alarak Bitcoin’in en hırslı alıcılarından biri oldu. Rapora göre, şirket yaz boyunca 3.900 BTC satın alarak balina yatırımcıları tarafından Haziran ve Ağustos ayları arasında satın alınan 10 milyar dolarlık Bitcoin’e katkıda bulundu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hangi Firma Ne Kadar Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı, Kar Oranları Ne?

Sonraki Haber

Mortgage Krizini Fırsata Çeviren Milyarder, Kripto Paraları Reddetti

İlgili Haberler