Bitcoin Balinaları Borsalardaki Fonlarını Çekiyor Mu?

İlayda Peker

Bitcoin son günlerde ne kadar denese de 10.000 dolarlık önemli direnç seviyesini kırmayı başaramadı. Bunun karşılığında Bitcoin balinaları BTC’nin daha yüksek bir fiyat seviyesine ulaşmasını beklemek için varlıklarını kripto para borsalarından çekmeye başlamış gibi görünüyor.

Son bir gün içinde toplamda 17.320 Bitcoin’lik (BTC) birkaç büyük işlemin gerçekleştiği görülüyor. Bu da yaklaşık olarak 169.420.602 doların borsalarda çıktığını gösteriyor.

Balinalar Çekiliyor Mu?

Twitter’ın ünlü kripto para hesaplarından biri olan ve kripto para transfer işlemlerini paylaşan Whale Alert, 1.145 BTC’den 5.000 BTC’ye kadar birçok büyük işlem gerçekleştiğini ortaya koydu. Yapılan açıklamalara göre 5.000 BTC Bitfinex borsasından isimsiz bir kripto para cüzdanına aktarıldı. Bunun yanında 3.058 BTC, Binance‘den bilinmeyen bir kripto para cüzdanına gönderilirken 2.645 BTC  de OKEx’ten anonim bir cüzdana aktarıldı. Ayrıca balinalar Coinbase‘den 1.593 BTC ve yine OKEx platformundan 3.164 BTC’yi kendi cüzdanlarına transfer ettiler.

Bitcoin İşlem Ücretleri

Aslında bu kadar büyük işlemler gerçekleşirken, bu işlemlerin işlem ücretleri de merak ediliyor olabilir. Her ne kadar blok ödülü yarılanmasından sonra işlem ücretlerinde çok büyük artışlar yaşanmış olsa da hala BTC işlem ücretleri geleneksel sistemlerdeki işlem ücretlerinden çok daha düşük.

Bitcoin işlem ücretleri yarılanma sonrasında 5.82 dolara kadar yükseldi. Ancak sonrasında normale dönmeye başlayan ücretler 4 dolar seviyesine kadar geriledi. Dolayısıyla günümüz koşullarında herhangi bir Bitcoin işleminin, tutara bağlı olmaksızın, işlem ücreti yaklaşık olarak 4 dolar seviyesinde

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 20/05/2020

Sonraki Haber

“Ultra Zenginler Bitcoin İle İlgilenmeye Başlayacak”

İlgili Haberler