Bitcoin Ayı Piyasasında mı? Ünlü Analistler Tartışıyor

Bitcoin Haber

Bitcoin’in ayı piyasasında olup olmadığı konusunda analistler arasında tartışma yaşanıyor. MN Trading’in kurucusu Michaël van de Poppe, Bitcoin’in şimdiye kadarki en uzun ayı piyasasında olduğunu ifade etti. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, boğa ve ayı piyasası terimlerinin subjektif olduğunu belirtti. Analist Allen Scott’a göre, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi kırılana kadar mevcut piyasa durumu ayı piyasası olarak görülebilir.

Bitcoin’in geçmişi incelendiğinde, Kasım 2013 ile Ocak 2017 arasında 37 ay boyunca fiyatını önceki en yüksek seviyelerinin altında gördüğü görülüyor. Aralık 2017’de 20.000 dolara ulaşan Bitcoin, Aralık 2020’ye kadar fiyat seviyesinin gerisinde kaldı.

Bazı yorumlara göre, Bitcoin şu anda bir ayı piyasasında değil. Ayı piyasası, bir piyasanın veya varlığın en son en yüksek seviyesinden %20 veya daha fazla düşüş göstermesi durumunda söz konusu olur. CoinGecko’nun verilerine göre, Bitcoin’in en son en yüksek seviyesi Temmuz 2023’te 31.400 dolar civarında gerçekleşti ve mevcut fiyatlarla Bitcoin bu seviyenin %13 altında bulunuyor.

Jan3 CEO’su Samson Mow, Bitcoin’in 2019’dan beri sürekli bir boğa piyasasında olduğunu belirtti. Mow, Bitcoin’in yüksek enflasyon, satın alma gücü kaybı, artan borç ve El Salvador gibi ülkeler tarafından benimsenme gibi faktörlerin etkisiyle yükseldiğini ifade etti.

Son olarak, Quantum Economics’ten Greenspan, Bitcoin’in hiçbir zaman ayı piyasasında bulunmadığını savundu ve Bitcoin’in her zaman bir boğa piyasasında olduğunu ve olacağını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Luna Classic Ekosistemine Merkezi Olmayan Banka Kartı Geliyor

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Konsolidasyonunu Sürdürüyor: Bitcoin Etkisi ve Gelecek Beklentiler

İlgili Haberler