Bitcoin 40.000 Dolar Sınırına Dayandı, Altcoin’ler de Bitcoin’e Eşlik Ediyor!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’ler oldukça iyi bir hafta başlangıcı yaptı. BTC’nin fiyatı 40.000 dolar sınırına dayanırken altcoin’lerde de %10’ların üzerinde artışlar olduğu görülüyor.

Bitcoin Yükselişi Sürüyor

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 38.560 dolardan işlem gören Bitcoin’in geçtiğimiz saatlerde 39.777 dolara kadar yükseldiği görüldü.

Bitcoin fiyatının artışının arkasında ise Amazon’un Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağı ile ilgili söylentiler, Musk’ın geçtiğimiz günlerde The Bitcoin Word etkinliğinde yapmış olduğu açıklamalar ve short pozisyonlarda oluşan sıkışmalar gibi nedenlerin olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte lider kripto para biriminin bundan sonraki hedefinin 42.000 dolar ve ardından 45.000 dolar olacağı düşünülüyor. Özellikle Ağustos ve Eylül aylarının yükseliş trendinde geçeceğini düşünen analistler, BTC’de yeni rekorların kırılabileceğini ifade ediyor.

Ancak bu noktada yatırımcıların her türlü duruma hazırlıklı olmaları ve olası bir düşüş senaryosuna karşı stoplu işlem yapmaları da verilen tavsiyeler arasında yer alıyor.

Altcoin’lerde Artış Başladı

Bitcoin fiyatının son günlerde artış trendine girmesi ile birlikte altcoin fiyatlarında da yukarı yönlü grafikler görülmeye başladı. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un fiyatı son 24 saat içinde %8,8 yükselirken bir hafta içinde de %20’nin üzerinde değer artışı oldu.

Ethereum’un yanı sıra Cardano’daki (ADA) %13’ün üzerindeki artış, Ripple’daki (XRP) %10’un üzerindeki artış ve Dogecoin’deki (DOGE) %15’in üzerindeki artış özellikle dikkat çekiyor.

Analistler Bitcoin fiyatındaki artışın devam etmesi halinde önümüzdeki haftalarda altcoin fiyatlarının da rekor seviyelere doğru yükselebileceğini ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Feeless Trade: Adil ve Topluluğa Adanmış Kripto Ticaret Platformu

Sonraki Haber

Utopia CPU ve GPU Kullanmayan P2P Çevreci Madencilik Sistemini Duyurdu!

İlgili Haberler