Bitcoin 30.000 Dolar Seviyesinde, ETH Yükseldi: Litecoin, XRP Ve Diğerleri 

Bitcoin Haber

Bitcoin, Asya’da Perşembe sabahı yapılan işlemlerde düşüş yaşadı ancak 30.000 ABD Dolarının üzerinde tutundu ve stablecoin olmayan ilk 10 kripto para arasında karışık performanslar görüldü. Ethereum, Çarşamba günü blok zincirinin ağ yükseltmesini takiben kazandı ve görünüşe göre yükseltmenin Ether token üzerinde satış baskısı yaratabileceği endişelerini bertaraf etti. Yatırımcılar Perşembe günü ilk akıllı telefon lansmanını beklerken Solana kazananlara liderlik etmeye devam etti.

Piyasada Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, Hong Kong’da sabah 09:00’a kadar geçen 24 saatlik sürede %0,76 düşüşle 30.008 ABD dolarına geriledi, ancak haftalık kazancı %7,26 oldu. Dünyanın en büyük kripto para birimi yıl başından bu yana %80’in üzerinde artış gösterdi.

Bitcoin alıcıları, ABD’li yatırımcı Warren Buffet’ın Çarşamba günü CNBC’ye verdiği röportajda kripto para birimini içsel değeri olmayan bir “kumar tokenı” olarak nitelendirdiği yeni eleştirileri görmezden geldi.

Ethereum %1,10 değer kazanarak 1.910 ABD dolarına yükseldi ve haftalık %0,79 değer kazandı. Ethereum blok zincirinin Şangay yükseltmesi Çarşamba günü aktif hale geldi ve yatırımcıların ilk kez yatırdıkları Ether’i çekmelerine olanak sağladı. Çarşamba günü Bloomberg’de yayınlanan bir rapora göre, bazı analistler yükseltmenin yaklaşık 2,3 milyar ABD$ değerinde Ether’in geri çekilmesini tetikleyebileceğini ve bu rakamın toplam Ether değerinin yaklaşık %6’sına tekabül etmesini bekliyor.

Litecoin %2,45 düşüşle 92,23 ABD$’dan işlem görerek ilk 10’da kaybedenlerin başını çekti. Token yedi günlük dönem için yatay seyretti.

XRP %2,06 düşüşle 0,5041 ABD Dolarına geriledi, ancak haftalık bazda %1,08 artış gösterdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP şeklinde kayıtsız menkul kıymetler sunmakla suçladığı Ripple Labs’a karşı açtığı davayı desteklemek üzere Salı günü bir mektup yayınladı. Mektupta SEC’in yatırım danışmanı Commonwealth Equity Services’e karşı açtığı, menkul kıymetler yasalarının ihlalini içeren ve davalının adil bildirim argümanının mahkeme tarafından reddedildiği davadan alıntı yapıldı.

Solana Dikkat Çekti

Solana, haftalık %15,51 artışla %2,49 yükselerek 24,01 ABD dolarına ulaştı. Solana Labs’ın bir iştiraki olan Solana Mobile, Solana blok zincirini entegre eden ve kullanıcıların zincir üzerinde işlem yapmasına, dijital varlıkları yönetmesine ve çeşitli merkezi olmayan uygulamalara erişmesine olanak tanıyan ilk akıllı telefonu Saga’yı Perşembe günü piyasaya sürecek.

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %0,52 düşüşle 1,23 trilyon ABD dolarına geriledi. Son 24 saatteki toplam işlem hacmi %13,33 artışla 48,60 milyar ABD dolarına yükseldi.

Değiştirilemez token (NFT) piyasasında, Forkast 500 NFT endeksi Hong Kong’da sabah 09:00’a kadarki 24 saat içinde %0,32 artışla 3.992,64’e yükseldi, ancak haftalık bazda %0,48 düşüş gösterdi. Endeks, küresel NFT piyasasının performansının vekil bir ölçüsüdür ve herhangi bir günde 500 uygun akıllı sözleşmeyi içerir. Forkast.Labs şemsiyesi altında Forkast.News’in kardeş şirketi olan CryptoSlam tarafından yönetilmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink: Önemli Dönüm Noktasından Sonra Ralli Başlayabilir Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Çıkışları Nisan Ayının İkinci Haftasında 368 Milyon Dolara Ulaştı

İlgili Haberler