Bitcoin 27 Bin Dolar Eşiğinde: Kritik Destek ve Direnç Noktaları

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in fiyatı, son dönemde kripto para piyasasını vuran olumsuz dalgalara rağmen 27 bin dolar eşiğine yaklaşıyor. Bitcoin’in sipariş defterindeki güncel görünüm, alım tekliflerinin satış tekliflerini önemli ölçüde aştığını gösteriyor. Bu durum, kripto para piyasasının yukarı yönlü bir yükseliş için hazırlandığını işaret ediyor.

15 Eylül’de Bitcoin’in fiyatı bir miktar düşüş momentumu yaşadı ve 26 bin 699 dolarlık en yüksek seviyeyi geçemedi. Fiyat 26 bin 240 dolara kadar çekildi. Bu seviye, bir miktar düşüşün tamponu olarak işlev görüyor. Eğer Bitcoin 26 bin 240 dolardaki desteği koruyamazsa, bir sonraki destek seviyesi 26 bin dolar olacak. Bu seviyeden gerçekleşecek bir düşüş, Bitcoin’in bir sonraki önemli destek seviyesi olan 25 bin 800 dolara yönelmesiyle sonuçlanabilir.

Bitcoin’in piyasa değeri, son 24 saatte yüzde 0,56 düşüşle 516 milyar dolara yerleşti. Son 24 saatteki işlem hacmi ise yüzde 12,24 düşüşle 11.3 milyar dolar oldu. Bitcoin’in fiyat hareketleri dikkate alındığında, Chaikin Para Akışı (CMF) endeksi, alım baskısını işaret ediyor.

Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise 14,30 seviyesinde bulunuyor ve Bitcoin’in aşırı satışta olduğunu gösteriyor. Bu durum, fiyattaki olası bir düşüşün daha fazla yatırımcıyı piyasaya çekebileceğini işaret ediyor. Göstergenin 20’nin üzerine çıkması, Bitcoin’in fiyatındaki yükselişi destekleyebilecek olan alım ilgisinin arttığını gösteriyor.

Sonuç olarak, kısa vadedeki düşüş baskısına rağmen Bitcoin’in fiyatı 27 bin dolar seviyesine ulaşmak için güçlü kalmaya devam ediyor. Önemli destek ve olumlu göstergelere sahip olan Bitcoin’in önü açık görünüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Aptos (APT) Kripto Parası Orta Vadeli Düşüşte: 3.20 Dolarlık Destek Seviyesi Risk Altında

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Belirsizlik Uyarısı: Yatırımcıları Bekleyişe İtti

İlgili Haberler