Bitcoin 22 Bin Doların Üzerine Çıktı: Kripto Paralarda Son Durum

Bitcoin Haber

Bitcoin 22.600 dolara tırmanarak 200 haftalık hareketli ortalamasına yaklaştı. Toplam kripto para piyasası değeri ise 1 trilyon dolar üzerinde.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin haftalık yükselişini 22.000 $’ın üzerine çıkarak sürdürüyor ve kripto piyasasını 1 trilyon $’ın üzerinde bir piyasa değerine geri getiriyor. Yükseliş ise dijital varlık borsalarında bir başka likidasyon durumunu tetikledi.

Bitcoin Cuma günü TSİ 19:45’te yaklaşık 21.380$’dan işlem görürken, 21:00 itibariyle 1000$’lık bir artışla 22.370$’a yükseldi. Yükseliş o zamandan bu yana devam etti ve en üst varlık yazım sırasında 22.722 dolardan işlem görüyor. Böylece lider kripto para birimi son 24 saat içinde yüzde 8,3, son 1 hafta içinde yüzde 8,5 ve son 1 ay içinde yüzde 35 oranında artış kaydetmiş oldu.

Bu arada, Ether bu zaman dilimi içinde 1590 $ ‘dan 1651 $’ a yükseldi. Her iki varlığın da bu seviyelerde işlem gördüğü son zaman, sırasıyla Ethereum’un birleşmesi ve FTX’in çöküşünden önceydi ve her ikisi de geldiklerinde büyük kripto piyasası düşüşlerine yol açtı.

Coinglass’a göre, fiyat yükselişi son 24 saat içinde 52.000’den fazla yatırımcı da dahil olmak üzere 250 milyon dolarlık kripto likidasyonuna katkıda bulundu.

En büyük likidasyon Bitmex üzerinden 3,15 milyon dolarlık bir XBTUSD işleminde gerçekleşti. Genel olarak OKX, likidasyon sayısına göre lider borsa konumunda.

Bitcoin, BLS’nin iyimser enflasyon verilerini yayınlamasının ardından geçen haftadan bu yana yükseliyor ve piyasalara Fed’in faiz oranlarını artırmayı bırakmaya hazır olabileceği sinyalini veriyor. Ancak BitMex’in eski CEO’su Arthur Hayes, Fed’in faiz artırımına başlamasının bu kadar yakın bir zamanda gerçekleşmeyeceğini düşünüyor.

En Çok Yükselen Altcoin

Bitcoin ve Ethereum’daki yükseliş altcoin’leri de etkiledi. Piyasa değeri bakımından ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde son 24 saat içinde en büyük yükselişi 9,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile 10. kripto para birimi konumunda bulunan Solana (SOL) yakaladı. SOL son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 20 yükseliş kaydetti.


Total
28
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Makine Öğrenimi Algoritması 1 Şubat İçin Ethereum Fiyatını Belirledi

Sonraki Haber

ABD SBF’nin Yaklaşık 700 Milyon Dolarlık Varlığına El Koydu

İlgili Haberler