Makine Öğrenimi Algoritması 1 Şubat İçin Ethereum Fiyatını Belirledi

Bitcoin Haber

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) 2023’e sağlam bir başlangıç yaptıktan sonra Ocak ayında direnç seviyelerini test etmeye devam ederken, yatırımcılar Ethereum’un Şubat ayının başında büyümek için daha fazla alana sahip olup olmadığıyla ilgileniyor.

ETH Şubat Tahmini

Finbold tarafından kripto izleme portalı PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritmaları kullanılarak elde edilen bilgilere göre, 19 Ocak’ta toplanan verilere göre Ethereum fiyatının 1 Şubat 2023’te 1.582 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor.

Göreceli güç endeksi (RSI), Bollinger bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) ve diğerleri gibi teknik analiz (TA) göstergeleri, platform yapay zekası ay sonuna kadar %3’lük bir artış görüyor.

Şu anda Ethereum, son 24 saatte %3,9 düşüşle 1.535 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 188 milyar dolar olan önceki hafta boyunca %10,85 daha arttı.

Özellikle TradingView’in 1 günlük göstergeler üzerindeki teknik analiz göstergeleri son derece yükselişteydi. Göstergelerin özeti 15’te ‘satın al’ hissiyatıyla uyumluyken, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü satın al’a işaret ediyor. Son olarak, osilatörler de 2’de ‘al’a işaret ediyor.

Web3 geliştirme faaliyeti, kripto para sektörünün geçen yıl boyunca maruz kaldığı zorlu rüzgarlara rağmen şaşırtıcı bir hızla genişledi.

ETH Akıllı Sözleşmeleri

Blockchain yazılım ve geliştirme şirketi Alchemy tarafından yayınlanan “Q4’22 State of Web3” raporuna göre, bu temel göstergelerden biri de Ethereum ana ağına yerleştirilen akıllı sözleşmelerin sayısıdır. Bu sayı 2021 yılına kıyasla %293 oranında artarak bir önceki yılın zirveleriyle karşılaştırılabilir oranlara ulaştı.

Dikkat çekici bir şekilde, bu faaliyet zirvesi 2022’nin dördüncü çeyreğinde, sektörün ana borsalarında önemli sermaye çıkışlarına neden olan FTX’in çöküşüyle aynı zamana denk geldi.

Çalışmanın bulgularına göre, 2022’nin dördüncü çeyreğinde operasyonel akıllı sözleşmelerin sayısı bir önceki çeyreğe kıyasla %453 gibi şaşırtıcı bir oranda artarak 4,6 milyon gibi etkileyici bir rakama ulaşmıştır.

Ethereum’un Eylül 2022’de proof-of-work‘ten (PoW) proof-of-stake’e (PoS) geçişi, kurumlar da dahil olmak üzere bir dizi farklı paydaşın stake etmeye olan ilgisinin artmasına neden oldu.

Son olarak Ethereum ağı, Mart 2023’te Şangay güncellemesi şeklinde önemli bir yükseltme daha geçirecek. Kilit noktalar arasında, Şangay sonrası Ethereum kullanımını hem daha hızlı hem de daha uygun maliyetli hale getirme potansiyeline sahip olan katman 2 çözümleri için gaz ücretinde bir düşüş yer alıyor.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DOGE Karbon Emisyonlarını Azaltmada En Hızlı Üçüncü Kripto Oldu

Sonraki Haber

Bitcoin 22 Bin Doların Üzerine Çıktı: Kripto Paralarda Son Durum

İlgili Haberler