Bitcoin 2022’de Yeni Bir Rekor Kırabilir Mi?

İlayda Peker

Kripto para piyasasındaki analistlere ve uzmanlara göre, Bitcoin (BTC) bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilir. Bu kez Celsius Network CEO’su Alex Mashinky, Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) yıl boyunca yeni zirveler görebileceğini açıkladı. Bu tahmin Bitcoin fiyatının 35.500 $ ile 48.000 $ arasında işlem gördüğü dönemde geliyor.

Bitcoin ATH’ye Ulaşabilir Mi?

Alex Mashinsky’ye göre, Bitcoin bu yıl 70.000 doları geçebilir ve Ethereum 4.500 doların üzerine çıkabilir. Bu, en büyük iki kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda ve aylarda ciddi bir hamle yapabileceğini gösteriyor. Eğer yükseliş yaşanırsa, diğer kripto para birimlerinin BTC ve ETH‘yi takip ettiğini görebiliriz.

Cointelegraph ile yaptığı röportajda Mashinsky, önceki düşüşleri tekrar görmenin de zor olabileceğini belirtti. Nitekim yılın başından beri Bitcoin, net bir birikim dönemi gibi görünen bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Piyasada olan FUD’a, Ukrayna’daki savaşa ve yüksek faiz oranlarına rağmen, Bitcoin nispeten istikrarlı kalıyor.

Röportaj sırasında Mashinsky, bu iki konunun (Ukrayna’daki savaş ve yüksek faiz oranları) Bitcoin üzerindeki satış baskısını artırabileceğini ve gelecekte fiyatı daha da aşağı çekebileceğini belirtti. Ukrayna’da savaşın sona ermesi, yüksek enerji ve gıda fiyatları da dahil olmak üzere şu anda piyasaları etkileyen birçok sorunu hafifletebilir.

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Faktörler

Savaş biterse önümüzdeki aylarda Bitcoin ve tüm kripto piyasası için olumlu olabilecek daha yavaş bir faiz oranı değişikliği görebiliriz. Bununla birlikte, savaş devam ediyor ve yakın gelecekte bitmeyecek gibi görünüyor.

Bitcoin’in 2021’de çok olumlu bir yıl geçirdiğini unutmayalım. Lider kripto para birimi Ocak 2021’de 20.000 doların altındayken, Kasım 2021’de 69.000 dolara yükseldi. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşması zor olsa da uzun vadede yeni ATH görmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Analistlere göre ise değişen koşullarda BTC ve ETH’da yeni bir boğa piyasasının başlaması sadece bir an meselesi.


Total
36
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

STPEN (GMT) Fiyatında Büyük Artış!

Sonraki Haber

Twitter ve Stripe Stablecoin Adımı Attı!

İlgili Haberler