Bitcoin Yeniden Geri Çekildi: Bir Sonraki Hamle Ne OIacak?

İlayda Peker

Kripto para birimleri Pazartesi günü düşüş, Salı ve Çarşamba günleri toparlanma yaşadıktan sonra bugün yeniden düşüşlerle ilerlemeye devam ediyor. Piyasanın oldukça volatil olduğu bu günlerde BTC her zaman olduğu gibi piyasaya yön veriyor.

Bitcoin Grafikleri

Kısa bir süreliğine 40.000 dolar altına gerileyen Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 40.500 dolar üzerinde işlem görüyor. Analistlere göre ise Bitcoin, 24 Ocak’tan bu yana yükselen bir destek çizgisinin üzerinde işlem görüyor. Çizgi, en son 18 Nisan’da olmak üzere şimdiye kadar birçok kez doğrulandı.

Dün 42.900 dolar üzerine kadar yükselen Bitcoin, sonrasında aynı hızda bir geri çekilme kaydetti ve sonrasında yeniden yükselen destek çizgisine geri döndü. Analistlere göre günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler çoğunlukla düşüş sinyali veriyor. Bunun nedeni RSI’nin 50’nin altında ve MACD’nin negatif olması. Bunların ikisi de düşüş eğiliminin işaretleri olarak kabul ediliyor.

BTC’de Düşüş ve Yükseliş

Analistlere göre Bitcoin’in 42.300 dolar bandında reddedilmiş olması, bir yükseliş ihtimalini şimdilik rafa kaldırmış olabilir. Ancak eğer 42.300 dolar hacimli bir şekilde kırılırsa BTC yeniden yukarı yönlü hamle yapmaya devam edebilir.

Buna ek olarak iki saatlik grafik, BTC’nin 0.618 Fib geri çekilme destek seviyesinde 40.250 dolardan sıçradığını gösteriyor. Ancak hem RSI hem de MACD düşüyor. Günlük zaman çerçevesine benzer şekilde, RSI 50’nin altında ve MACD negatif. Bu nedenle, teknik göstergeler hem günlük hem de iki saatlik zaman dilimlerinde düşüş sinyali veriyor.

Bitcoin’in düşüş durumunu tersine çevirmesi için yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle 42.300 doları ve ardından da 43.000 doları destek olarak geri alması gerekiyor. Bu seviyelerin hacimli bir kırılımı sonrasında bir süre konsolidasyon olabilir ve konsolidasyon yeniden yukarı yönlü kırılırsa 45.000 dolar hızlı bir hamle gelebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Avustralya Kripto Para Yol Haritasını Paylaştı!

Sonraki Haber

STPEN (GMT) Fiyatında Büyük Artış!

İlgili Haberler