Birleşik Krallık Kripto Para Regülasyonlarında Yeni Adımlar Atıyor

Bitcoin Haber

Parlamento üyesi Lisa Cameron, Birleşik Krallık’ın dijital varlık regülasyonlarına ilişkin yol haritasını açıkladı. Cameron, Birleşik Krallık’ın kripto para düzenlemeleri konusunda birçok ülke ile iş birliği içinde olduğunu belirtti. Avrupa Birliği tarafından onaylanan MiCa’ya değinen Cameron, Birleşik Krallık’ın bu düzenlemeyi “kopyalamayacağını” vurguladı.

Dijital varlıkların küresel olarak daha fazla benimsenmesiyle birlikte, ülkelerin mali düzenleyici kurumları, kripto para endüstrisine geniş bir düzenleyici çerçeve sağlamak için çalışmalar yürütmeye başladı. Bu süreçte, ülkelerin dijital varlıklara ve dijital varlık regülasyonlarına ilişkin yaklaşımları farklılık gösterdi.

Birleşik Krallık’ta son dönemlerde kripto para regülasyonlarına ilişkin birçok önemli gelişme yaşandı. FCA, kripto para şirketlerinin reklam ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin yeni standartlar getiren düzenlemeleri hayata geçirmek için harekete geçti. Ancak, çoğu kripto para şirketi henüz bu düzenlemelere uymadığı için uygulamanın yürürlüğe giriş tarihi ertelendi.

Lisa Cameron, Birleşik Krallık’ın kripto para piyasalarına geniş bir düzenleyici çerçeve sağlamak için yoğun çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Ayrıca, Birleşik Krallık’ın uluslararası ölçekte en iyi uygulamaları incelediğini ve Paris ve Brüksel’e gitmeyi planladıklarını, Dubai ve Singapur ile de temas halinde olduklarını dile getirdi.

Cameron, Birleşik Krallık’ın uluslararası ölçekte ortak standartlardan ve geniş bir düzenleyici anlayıştan yana olduğunu vurguladı. Kripto para regülasyonlarına ilişkin bu yeni gelişmeler, Birleşik Krallık’ın dijital varlık piyasalarında rekabetçi bir pozisyon almayı hedeflediğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hong Kong’dan Blockchain Girişimlerine 100 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu

Sonraki Haber

Axie Infinity (AXS) Fiyatı ve Beklenen Token Kilit Açma Etkinliği

İlgili Haberler