Bir Front-End Saldırısı 1 Kişinin 50 Milyon Dolar Kaybetmesine Sebep Oldu!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Badger DAO protokolünün tek bir kullanıcısı, kötü niyetli kişilerin hedefi oldu ve 50 milyon değerinde Bitcoin kaybetti.

50 Milyon Dolarlık Kayıp

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş Bitcoin odaklı merkezi olmayan bir finans projesi olan Badger DAO, kötü bir  front-end saldırısında uğradı ve saldırı sonucunda 100 milyon dolarlık kayıp oluştu. Ayrıca Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’e göre tek bir kullanıcı 896 BTC (yaklaşık 50 milyon dolar) kaybetti.

Buna ek olarak Bir Twitter açıklamasında ekip, yetkisiz para çekme raporlarını kabul etti ve mühendislerinin sorunu araştırdığını dile getirdi. Ayrıca protokolün akıllı sözleşmeleri de geçici olarak durduruldu.

Öte yandan DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre Badger DAO, Ethereum’daki en büyük 23. DeFi protokolü olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamalarda geçen ay, kilitli toplam değerde 1 milyar doların aşıldığı ifade edildi.

Badger DAO Nedir?

Badger DAO, Bitcoin’i Wrapped Bitcoin‘e (WBTC) veya renBTC‘ye dönüştürerek ve kullanıcıların getirilerini algoritmik olarak tahsis eden ve otomatik olarak birleştiren Sett kasalarına yatırarak kullanıcıların Bitcoin ile pasif gelir elde etmelerini sağlıyor.

Saldırı ise getiri kasası protokolünün birinci yılını kutlayacağı yıldönümünden birkaç gün önce gerçekleşti.

Badger DAO projesinin yerel tokeni olan BADGER, CoinGecko verilerine göre haberler ile birlikte %15,3 düşüş yaşadı.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Square de İsim Değişikliğine Gitti: Şirket İsmi Artık Block!

Sonraki Haber

Hindistan’da İşler Netleşiyor: Kripto Para Birimleri Yasaklanacak Mı?

İlgili Haberler