Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Sinyalleri: Lider Yeniden Yönü Yukarı Çevirecek Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 59.300 dolar seviyesinde iki kez reddedilme ile karşılaştı. Ama analistlere göre Bitcoin bir kez daha 59.300 dolar seviyesini test etmeye hazırlanıyor olabilir.

Bitcoin Yükselişi Başlayacak Mı?

Bitcoin 28 Kasım’da yeşil bir mumla 53.000 dolar seviyelerinden 57.500 dolar seviyelerine yükseliş yaptı. Sonrasında 59.300 dolara kadar yükselen BTC fiyatı, son günlerde 56.500 dolar ile 59.300 dolar aralığında yatay bir seyirde ilerliyor. Analistlere göre fiyat 53.350 dolar üzerinde kaldığı sürece trend, yükseliş trendi olarak kabul ediliyor.

Analistlere göre şu anda BTC’de MACD ve RSI başta olmak üzere teknik göstergeler de yükseliş sinyali veriyor gibi görünüyor. Dolayısıyla şu anda BTC düzeltmesini tamamlamış ve yeni bir yükselişe hazırlanıyor olabilir.

Kısa Vadede Dirençler

Şu anda analistlere göre en güçlü direnç 59.300 dolar seviyesinde bulunuyor. Eğer bu direnç kırılırsa Bitcoin’de başka bir rallinin ilk adımı atılmış olabilir. 59.300 dolar üzerinde ise kısa vadede 62.000 dolarda güçlü bir direnç olabileceği düşünülüyor.

Bilindiği gibi BTC 10 Kasım’da 69.000 dolar ile kendi rekor seviyesini belirlemişti. Dolayısıyla bir ralli başlaması durumunda en güçlü direncin 69.000 dolar olabileceği ifade ediliyor. Analistler bu dirençlerin kırılması halinde BTC’de ilk hedefin 72.000 dolar olacağını düşünüyor.

Ancak yatırımcıların BTC’nin fiyat hareketlerini takip ederek ve kripto para piyasasındaki volatil hareketleri göz önünde bulundurarak işlemlerini devam ettirmelerinde büyük fayda bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Mike Novogratz: Bitcoin (BTC) Altını Ezdi!

Sonraki Haber

Brezilya’nın En Büyük Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeledi

İlgili Haberler