Binance CEO’sundan Önemli Web3 ve Metaverse Açıklamaları

İlayda Peker

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı son açıklamalarda, Web3 ve metaverse’ün daha fazla finansal özgürlük, şeffaflık ve benzersiz deneyimler yaratacağını belirtti.

Hindistan’ın Önemi

Hindistan’ın web3 ve metaverse‘deki rolünün altını çizen Binance Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, ülkenin yeni nesil blockchain uygulamalarının evriminde “doğal bir öncü” olduğunu söyledi.

CZ Inc42 yaptığı konuyla ilgili açıklamalarında, “Hindistan, teknolojide lider olmasının yanı sıra devasa bir pazar ve bu nedenle web3 girişimleri için doğal bir öncü olacak. Hindistan’da seçkin girişimlerle çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Hindistan gelişen kripto anlatısında temel olarak önemli olacak” sözlerini kullandı.

Öte yandan Web3 anlatısının nasıl ortaya çıkacağından da bahseden CZ, token ekonomilerinin web2’deki hisse senetlerine kıyasla kullanıcılar tarafından daha akıcı ve erişilebilir olduğunu, “Yani genel olarak, web3’ün web2’ye kıyasla çok daha fazla kullanıcı destekli ve kullanıcıya ait olacağını düşünüyorum”  sözleri ile dile getirdi.

CZ’ye göre, web3’ün merkezsizliğin kapsamı birden fazla güce bağlı olacak. CZ konuyla ilgili olarak,  “Mevcut finansal sistem daha az kısıtlayıcı, daha özgürlüğe dayalı, düşük maliyetli ve daha az enflasyonlu hale gelirse, o zaman kullanıcıların merkezsizliğe geçmeleri için daha çok teşvik olur” dedi.

Blockchain ve Kripto Altyapısı Olarak Binance

Web3, NFT’ler ve DeFi daha fazla önem kazandıkça, dünyanın en büyük kripto borsası kendisini bu tür altyapı için tek duraklı bir çözüm olarak konumlandırıyor. Zhao konuyla ilgili olarak,  “Artık sadece bir borsa değiliz, artık dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto para birimi altyapı sağlayıcısıyız” sözlerini kullandı.

Binance’in bazı düzenleyiciler ile sık sık yaşadığı sorunlarla ilgili endişeleri reddeden Zhao, Dubai ve Bahreyn’deki kripto borsası lisanslarının şirketin mevzuata uyum konusundaki kararlılığını gösterdiğini söyledi.

Öte yandan Ocak 2022’de CZ, 96 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 11. kişisi oldu. O dönemde CZ, sadece BTC ve BNB‘ye sahip olduğunu söylemişti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum Madencilik Karşılaştırması: ETH Bir Adım Önde!

Sonraki Haber

Meta, Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor Mu?

İlgili Haberler