Bir Büyük Firma Daha Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapmaya Hazırlanıyor Olabilir!

İlayda Peker

Bridgewater’ın yatırım araştırma direktörü Rebecca Patterson, lider kripto para biriminin volatilitesi düşerse ve likiditesi düzenleyici kesinlikler ile iyileşirse Bitcoin’in dijital altın haline gelebileceğini dile getirdi.

Bitcoin ve Dijital Altın

Bloomberg ile yaptığı bir röportaj sırasında Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili görüşlerini dile getiren Patterson, Bitcoin’i “alternatif para birimi” olarak nitelendirmeyeceğini ifade etti. Bu noktada Patterson, Bitcoin’in bir değer deposu olarak altından çok daha iyi bir varlık olabileceğini düşündüğünün altını çizdi.

Öte yandan Patterson, Bitcoin’in “dijital altın” olma potansiyeline sahip olduğuna inandığını ancak volatilitesi, likiditesi ve yasal durumuyla ilgili sorunlar çözüldükten sonra bu statüye ulaşabileceğini düşündüğünü ekledi. Bridgewater’ın yatırım araştırma direktörü kurumsal yatırımcılar olarak, henüz güvenle Bitcoin’in dijital altın olacağını söyleyemeyeceklerini belirtti.

Yatırımlar İçin Olması Gerekenler

Lider kripto para birimi aslında bir enflasyondan korunma aracı olarak da özellikle son zamanlarda popülerlik kazanıyor. Çünkü merkez bankalarının elinde bulundurduğu para basma yetkisine karşılık Bitcoin’in böyle bir kontrol mekanizması bulunmuyor ve BTC, geleneksel para birimleri gibi sınırsız değil.

Ancak Patterson, Bridgewater’ı kripto para birimine yatırım yapmaya teşvik etmek için birkaç şeyin iyileştirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Patterson’a göre, Bitcoin bir tweet ile yüzde 10 hareket edebilirken BTC’nin kurumsal firmalar için uygun bir yatırım olarak nitelendirilemeyeceğini savunuyor. Dolayısıyla ünlü isme göre Bitcoin’in öncelikle volatilitesinin azalması gerekiyor.

Düzenlemeler ve Bitcoin

Buna ek olarak Patterson, düzenleyici kesinliklerin sağlanmasının ardından Bitcoin’deki likidite oranının artacağını ve bunun da Bridgewater için önemli bir etken olduğunu belirtiyor.

Ancak bu noktada birçok ismin düzenleyiciler sebebiyle Bitcoin’in gelişiminin engelleneceğini düşündüğünü de belirtmek gerekiyor.

Tüm bunların yanında Patterson’ın bu açıklamaları, Bridgewater’ın Bitcoin’i radarına aldığı ve ilerleyen zamanlarda bir yatırım haberi gelebileceği şeklinde yorumlanıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PlanB’nin Modeline Göre Bitcoin (BTC) Aşırı Mı Değerlendi: Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Popüler Analist Açıkladı: Mart Ayında Bu 8 Coin Yükselecek!

İlgili Haberler