Binance’ten Yeni Merkezsiz Stablecoin: Venüs

İlayda Peker

Dünyanın işlem hacmi bakımından ilk sırada yer alan kripto alım satım platformu Binance, Venüs adında yeni bir “merkezi olmayan” stablecoin sistemi projesini kamuoyu ile paylaştı.

Binance Venüs

Yapılan açıklamalara göre Venüs adı verilen sistem, Binance Smart Chain üzerine inşa edildi ve VAI adlı merkezi olmayan stablecoin’ler piyasaya sürecek. Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bu projenin MakerDAO ve Compound karışımı bir sistem olarak düşünülebileceğini dile getirdi.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre, kullanıcılar Salı gününden itibaren Binance Coin (BNB), Binance stablecoin (BUSD) ve Swipe (SXP) token’larını Venus (XVS) token’larını stake etmek için ayrı havuzlara koyabilecekler. Binance daha sonra 6 Ekim’de XVS’yi Innovation Zone’da da listeleyecek ve XVS/BTC, XVS/BNB, XVS/BUSD ve XVS/USDT çiftleri için işlemler açacak.

Öte yandan Venüs protokolü, Binance’in bu yılın başlarında açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldığı Swipe Wallet tarafından geliştirildi. Binance, protokolün Ethereum’un Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edildiği için ağ tıkanıklığı ve yüksek işlem ücretleri gibi “mevcut sıkıntı noktalarını” ortadan kaldırdığını dile getirdi.

Bunların yanında Binance ilk olarak geçen Ağustos ayında Venüs adında bir proje ortaya çıkarmıştı. O sırada Binance, Venüs’ün “Libra’nın bölgesel bir versiyonu” olacağını ifade etmişti.

Binance Adımları

Binance son zamanlarda özellikle DeFi token’larının da popülerliğinin artması ile piyasaya sürülen önemli token’ları hemen listelemeye başladı. Aslında bu durum Binance’in katı listeleme kurallarına aykırıydı. Ancak önde gelen kripto para borsası DeFi alanındaki fırsatı kaçırmak istemiyor ve bu durumdan hem en hızlı hem de en iyi şekilde faydalanmak istiyor gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uniswap Bir Kilometre Taşını Geride Bıraktı

Sonraki Haber

Ethereum Yol Ayrımında: ETH Hangi Yönü Seçecek?

İlgili Haberler