Binance Anında UNI Token’ı Listeledi: Fiyat Birden Yükseldi!

İlayda Peker

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance, SUSHI token’ının listelemesi ise eleştirileri üzerine çekmişti. Ancak Binance bu eleştirilerden pek etkilenmemiş gibi görünüyor. Çünkü Uniswap platformu kendi token’ı UNI coin’i piyasaya sürdü ve aradan daha 90 dakika geçmeden Binance token’ı listelediğini duyurdu.

UNI Token

Uniswap’in yönetişim token’ı olarak piyasaya sürülen UNI’nin platforma kalıcı bir güç sağlaması hedefleniyor. Yapılan açıklamalara göre, toplamda 1 milyon UNI token olacağı ve bunların dört yılda piyasaya sürüleceği ifade ediliyor. 1 milyon UNI token’ın %60’ı Uniswap topluluk üyelerine, %21,5’i Uniswap çalışanlarına ve %18,5’i yatırımcılara ve danışmanlara dağıtılacak.

UNI token ile ilgili yapılan resmi duyuruda, UNI’nin Uniswap’in topluluk tarafından yönetilmesini ve kendi kendine sürdürülebilir olmasını sağlayacağı dile getiridi. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, merkezi olmayan borsada ETH/USDT, ETH/USDC, ETH/DAI ve ETH/WBTC’yi hedefleyen likidite madenciliği programları 18 Eylül’den 17 Kasım’a kadar yayınlanacak.

Bunlara ek olarak Uniswap ekibi bir süre daha V2 protokolü geliştirmeye ve denetime katılmaya devam edeceklerini ifade etti. Ancak öngörülebilir bir gelecekte ekip doğrudan yönetime katılmayı bırakacak ve böylece platformu kullanıcılar yönetmeye başlayacak.

Binance Hiç Beklemedi

Binance UNI token’ın piyasaya sürülmesinin hemen ardından yaptığı açıklamada 17 Eylül’de Türkiye saati ile 06:00’da UNI işlemlerinin başlayacağını duyurdu ve para yatırma seçeneğini hemen aktif etti.

Popüler kripto para platformu aslında SUSHI’nin piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra token’ı listelediği için eleştirilere maruz kalmıştı. Ama Binance UNI konusunda daha da hızlı davrandı ve saatler sonra token’ı listelediğini açıkladı. Konuyla ilgili kullanıcıların tepkisinin ne olacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.

Binance her ne kadar hızlı davransa da kullanıcılarını uyarmayı ihmal etmedi. Borsa konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

UNI, normal riskten daha yüksek olan yeni bir token ve bu nedenle büyük olasılıkla yüksek fiyat hareketlerine tabi olacaktır. Lütfen yeterli risk yönetimini uyguladığınızdan, UNI’nin temelleri konusunda kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve işlemlere başlamadan önce projeyi tam olarak anladığınızdan emin olun.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bithumb’da Neler Oluyor: Üçüncü Polis Baskını

Sonraki Haber

Analistler Uyarıyor: “Altcoin’lerin Başı Belada”

İlgili Haberler