Binance’in Son Hamlesi: Endonezya

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Binance, kripto para borsasının Endonezya’daki duruşunu ilerletmeye hazırlanıyor. Bloomberg’in haberine göre dünyanın en büyük kripto borsasının, Endonezya’daki en zengin aile tarafından kontrol edilen PT Bank Central Asia ile ülkede bir kripto borsası kurmak yerine devlete ait bir telekom operatörü olan PT Telkom Indonesia ile görüşmelerde olduğu doğrulandı.

Binance, Endonezya’da Temel Atıyor

Elde edilen bilgilere göre, PT Bank Central Asia ve Binance’in gayri resmi ortaklığı, başka bir ilgili kuruluş aracılığıyla başlatılabilir. Ancak şu an itibariyle taraflar görüşüyor ve anlaşmanın şartları da potansiyel olarak zaman içinde değişebilir.

Ayrıca ülkenin en büyük telekom operatörü Telkom, sektörün kaçınılmaz büyümesi göz önüne alındığında, risk sermayesi şirketi MDI Ventures aracılığıyla özellikle blok zinciri ve kripto pazarlarında ortaklıklar arıyordu. Ek olarak firmanın kurumsal iletişim ve yatırımcı ilişkileri Başkan Yardımcısı Ahmad Reza’ya göre, şirket kripto ve blok zincirini grubun bağlantı yeteneklerinden yararlanmak için bir fırsat olarak görüyor. Bununla birlikte, bu kadar açık ipuçlarına rağmen Binance sözcüsü, borsanın sürekli olarak küresel iş genişletme fırsatları aradığını ifade ederken konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmadı.

Binance Sözcüsü Bloomberg’e verdiği demeçte, “Blockchain endüstrisinin küresel olarak sürdürülebilir büyümesini destekliyoruz ve sürekli olarak her ülkede iş fırsatlarına bakıyoruz” sözlerini kullandı.

Binance, Küresel Büyüme ve Singapur

Binance, düzenleyicilerle yaşadığı sorunların ardından küresel pazara hitap etmeye devam ediyor. Şu anda borsa merkezi bir yaklaşımı seçiyor. Ancak borsanın temel değerleri, dünya çapında hakimiyet kurmaya devam ederken, merkezi olmayan endüstrinin temel değerleri olmaya da devam ediyor.

Bu haftanın başlarında Binance, spekülasyonlar arasında Singapur’daki işini genişletmek için son yatırımını duyurdu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto borsasının Singapur tarafından düzenlenen özel menkul kıymetler borsası Hg Exchange’in (HGX) yüzde 18’ini satın aldığını tweetledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Meta, ABD Müşterileri İçin WhatsApp’ta Kripto Ödeme Hizmetini Başlatıyor!

Sonraki Haber

Ethereum’da Belirsizlik Sürüyor: ETH Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

İlgili Haberler