Binance CEO’su CZ, Kripto Para Yatırım Sepetini Açıkladı

Mert Bahçe

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Associated Press ile gerçekleştirdiği röportajda yatırımı bulunduğu kripto para birimlerini açıkladı. Başarılı CEO, yatırım sepetini açıklarken geçmiş döneme ilişkin önemli noktalara değindi.

Binance CEO’sundan Önemli Açıklamalar

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ, yakın bir tarihli röportajında Binance Coin (BNB) dışında yalnızca Bitcoin (BTC) yatırımı olduğunu açıkladı. CZ, 2014’te Bitcoin satın aldığını ve hala elinde tuttuğunu belirtti. Bunun yanı sıra mutevazı yaşam tarzı ile tanınan CZ, servetinin neredeyse %99’unu bağışlamayı düşündüğünü aktarırken şunları belirtti:

2014 yılında bir miktar Bitcoin almıştım. Zamanla biraz harcadım ama büyük bir yüzdesini elimde tuttum. Servetimin çoğunluğunu oluşturan bir diğer yatırım varlığım ise Binance Coin. Şahsen söylediklerim haricinde başka bir kripto para yatırımım bulunmuyor. Bugüne kadar birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı gibi servetimin çoğunu bağışlamayı düşünüyorum.

Binance CEO’su düzenlemeler ile kriptonun güç kazanacağına inanıyor. Dogecoin gibi meme coin’leri anlamadığını belirten CZ, merkezsizliğin gücünü hatırlatırken likidite vurgusu yaptı:

Bir şeyin değerli olması için onu satın almak isteyen tek bir kişinin olması yeterlidir. Bir şeyin likiditeye sahip olması için onu satın almak veya satmak isteyen çok sayıda insana ihtiyacınız vardır. Likiditeye sahip olduğunuzda tarafsız piyasaya göre bir şeyin değeri vardır.

CZ’den Oynaklık Sorularına Yanıt

CZ, popülarite kazanan kripto düzenlemelerinin çeşitli yönlerini ve benimsenmenin nasıl kitlesel bir gerçeklik haline büründüğünü dile getirdi. Kripto paraların yüksek oynaklığıyla ilgili sorulara ise CZ, “her şey değişken” dedi.

Ancak oynaklık ifadesine parantez açan CZ, pazarın kapasitesine işaret etti. Geleneksel varlıklara kıyasla nispeten daha küçük bir pazar olduğu için kripto paraların yüksek oynaklığa sahip olduğuna inandığını aktardı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Aynı Bitcoin’ler (BTC) Beş Kez Cüzdan Değiştirdi! 

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Balinaları Hareketli: Büyük Miktarlarda Alım Yapıldı!

İlgili Haberler