Binance’ın Küresel Ürün Başkanı Mayur Kamat İstifa Etti

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ın küresel ürün başkanı Mayur Kamat, kişisel nedenlerle istifa ettiğini belirtti. Kamat’ın ayrılışı, Binance’ın son dönemde düzenleyici sorunlarla karşı karşıya kalması sonucu yaşanan üst düzey yönetici ayrılıklarına bir yenisini ekledi.

Binance, Kamat’ın ayrılığını doğrulayarak, görev süresi boyunca şirketin hızlı büyümesine rehberlik ettiği için teşekkür etti. Kamat ise istifasını doğrulayarak, ürün liderliğini Binance’ın yeni nesil liderlerine devretme zamanının geldiğini ifade etti.

Kamat, Nisan 2022’de Binance’ye katılmıştı. LinkedIn profiline göre, Kamat’ın görev süresi boyunca Binance, çeşitli ürün lansmanlarıyla 18 ay içinde 80 milyondan 150 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştı.

Binance, son dönemde bir dizi üst düzey yöneticisini kaybetti. Asya-Pasifik başkanı Leon Foong, baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve baş işletme sorumlusu Yibo Ling, Binance’den ayrılan diğer yöneticiler arasında yer alıyor.

Binance, ABD’li düzenleyicilerle yaşadığı sıkıntılar ve dava süreçleri nedeniyle pazar payında düşüş yaşadı. Şubat ayında yüzde 63 olan spot işlem hacmi pazar payı, günümüzde yüzde 47’ye düştü. Ancak bu düşüşe rağmen Binance, dünyanın en büyük spot kripto para borsası olma unvanını korumaya devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eylül Ayının Dikkat Çeken Kripto Para Projeleri

Sonraki Haber

Ethereum Ağındaki Aktivite Artışı ve ETF Beklentileri

İlgili Haberler