Kripto Endüstrisi Vazgeçmiyor: Her Şeye Rağmen İşe Alımlar Devam Ediyor!

İlayda Peker

Küresel işsizlik oranları koronavirüs salgının ortasında yeni zirvelere ulaşmaya devam ederken, kripto para birimi endüstrisi iş kayıplarını önlemek için adımlar atıyor ve alandaki en büyük şirketler yeni çalışanları işe alma niyetinde olduklarını belirtiyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Binance, süregelen ekonomik gerilemeye rağmen 100’den fazla yeni çalışan işe alacağını açıkladı.

3 Nisan’da paylaştığı bir Twitter gönderisinde Binance, dünya çapında insanları Blockchain alanında bir kariyer yapmaya davet etti ve küresel yargı alanları karantina önlemlerini güçlendirmeye devam ettikçe “evden çalışma” için çok önemli bir fırsat sundu.

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao bundan sonra paylaştığı bir tweet ile işe alımla ilgili açıklamalar yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

Evden çalışmaya alışıyorsunuz ancak işinizden nefret mi ediyorsunuz? Yaptığınız işte iyisiniz ve kriptolar konusunda tutkulu musunuz? Ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Binance İşe Alımı

Resmi duyuru Binance’in en az 100 kişi istihdam etmek istediğini ortaya koyuyor. Bununla beraber açılan iş ilanlarında yaklaşık olarak 180 kişilik yeni pozisyon bulunuyor. Cointelegraph’ın haberine göre Binance’in ekibinde halihazırda en az 800 çalışan bulunuyor. Öte yandan şirketin açtığı iş ilanları iş geliştirme, pazarlama, iletişim, müşteri hizmetleri, finans, analitik ve kullanıcı arabirimi gibi çeşitli alanları kapsıyor.

Bunların yanında küresel bir kripto şirketi olan Binance, işe alımlar için herhangi bir yargı alanı belirtmiyor ve tüm dünyadan işe alım yapacağını ifade ediyor. Listede Avrupa, Asya ve Latin Amerika’da çok sayıda yer bulunuyor.

Kripto Endüstrisi ve Salgın

Aslında Binance güncel ekonomik durumda çalışan sayısını arttırmak isteyen tek kripto şirketi değil. Mart ayının sonlarında ABD merkezli büyük kripto para borsası Kraken‘in 800 kişilik ekibini 67 işe alımla daha da genişlettiği ortaya çıkmıştı.

Dolayısıyla kripto para ekosistemi kötü piyasa koşullarına rağmen büyümeye ve genişlemeye devam ediyor. Ayrıca kripto alanı, düzenlediği bağış kampanyaları ile de bu zor günlerde insanların yanında olmaya devam ediyor…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC’nin Yakın Vadede Düşüş Yaşamasını Sağlayacak Nedenler

Sonraki Haber

Bitcoin’in 7.200 Dolarlık Alan Girme Olasılığı Ne?

İlgili Haberler